Telegram Yatırımcıları Para İadesi İstemeye Başladı

Telegram Yatırımcıları Para İadesi İstemeye Başladı

Paylaş
Telegram Yatırımcıları Para İadesi İstemeye Başladı

Mesajlaşma uygulaması Telegram’ın 2017 yılında başlattığı Gram token ICO’su ne yazık ki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na takıldı. SEC ve Telegram arasında devam eden davadan geçtiğimiz günlerde Telegram aleyhine bir karar geldi.

Gram Yatırımcıları Yüzde 72’yi Kabul Etti

Federal bir mahkeme tarafından verilen kararda, Gram ICO‘sunun lisanssız menkul kıymet olduğunu kabul etti ve SEC’i haklı buldu. Telegram yatırımcılarının bir kısmı ise bu gelişme sonrasında para iadesi istemeye başladı. The Block’un aktardığı verilere göre en az 10 Telegram yatırımcısının parasını almaya hazır olduğu biliniyor.

Rusya merkezli kripto para yatırım firması Hash CIB’in Başkanı Yakov Barinsky, konu hakkında yaptığı açıklamada birçok yatırımcının yatırdığı fonun %72’sini almaya hazır olduğunu belirtti. Aslında Telegram yatırımcılarına daha önce Ekim ayında %77 oranında iade teklif edilmişti. Yatırımcılar ise davanın gidişatına güvendikleri için bu teklifi reddettiler.

10 yatırımcının başlattığı bu trend diğer yatırımcılara da sıçrayabilir ve Telegram projesi ciddi bir çöküş yaşayabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap