Telegram Kurucusu Kripto Portföyünü Açtı: Bu Coinler Var!

Telegram Kurucusu Kripto Portföyünü Açtı: Bu Coinler Var!

Paylaş
BTC Piyasası: Telegram Kurucusu Kripto Portföyünü Açtı: Bu Coinler Var!

Popüler iletileşme uygulaması Telegram’ın kurucusu kripto portföyünü paylaştı. Detaylara nazaran Pavel Durov, kripto paralar dışında çeşitli teknoloji dallarına de el uzatıyor.

Telegram kurucusu Pavel Durov bu kripto paralara sahip

Techcrunch’un haberine nazaran Telegram, bu hafta kurucusu Pavel Durov da dahil olmak üzere bir dizi yatırımcıdan 210 milyon dolar topladı. Kelam konusu fon, şirketin tahvil satışlarından geldi. Her ay 800 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan iletileşme uygulaması, 270 milyon dolarlık tahvil ihraç ederek sermaye topladı.

Bu gelişmeyle birlikte ortaya çıkan detaylar, kurucu Pavel Durov’ın satın yatırımlarına ışık tutuyor. Çinli kripto araştırmacısı Wu Blockchain, Durov’ın Telegram, biraz Bitcoin ve biraz Toncoin dışında şahsî olarak hiçbir şeye sahip olmadığını raporladı. Özetle Durov, aslında sahibi olduğu uygulaması dışında yalnızca kripto para tutmayı tercih ediyor. Bunun yanında mesken yahut uçak yatırımı yapmayı tavsiye ediyor…

Wu Blockchain’in raporuna nazaran:

Telegram CEO’su Pavel Durov, birtakım şahısların mesken yahut uçak yatırımı yapmasını önerirken, kendisinin Telegram, biraz bitcoin ve biraz Toncoin dışında şahsî olarak hiçbir şeye sahip olmadığını belirtti. Bu hafta Telegram, Pavel Durov’un şahsî olarak yaklaşık dörtte birini satın aldığı tahvil ihracı yoluyla 210 milyon dolar topladı. Son iki buçuk yılda Telegram, günde 2,5 milyon yeni kayıtlı kullanıcı çekerek 300 milyondan fazla kullanıcı kazandı ve şu anda aylık 800 milyonun üzerinde faal kullanıcıya sahip.

Telegram son yıllarda güçlü rakiplerine karşın gelimini sürdürdü

Telegram, yeni toplumsal teklifler mantar üzere çoğalmaya devam ederken bile son yıllarda süratle büyüdü. Uygulama, son iki buçuk yılda 300 milyondan fazla kullanıcı ekledi. Yeni her gün 2,5 milyon yeni kayıt çekiyor.

Bu ortada, kurucu Durov, Telegram’ın hâlâ kârlı olmadığından bahsetti. Ayrıyeten, yeni finansmanın onu “başabaş” noktasına yaklaştırmayı amaçladığını söyledi. Böylelikle, uygulamasının Twitter ve Snap üzere rakiplerinden “mutlak sayılarla kârlılığa daha yakın” olduğunu argüman ediyor.

BTC Piyasası: Telegram Kurucusu Kripto Portföyünü Açtı: Bu Coinler Var! 1

Ayrıca Durov, “yıldız prestijine sahip tanınmış fonların” tahvilleri satın aldığını söyledi. Telegram’dan Hyman, bu destekçilerin “tahvillerde uzmanlaşmış son derece sofistike global fonlar” olduğunu ekledi.

Telegram kripto para ödemelerini başlattı

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Telegram, kısa mühlet uygulaması üzerinden USDT, Bitcoin (BTC) ve Toncoin (TON) ile ödeme kabul etmeye başladığını duyurdu. Kullanıcılar, bilhassa Telegram botları aracılığıyla bu kripto paraları entegre ederek ödemelerini alabilecekler. Bu atak, Telegram’ın kripto ödemelerini daha yaygın hale getirmeyi hedeflediğini gösteriyor. Lakin, şirketin TON ile yapmak istedikleri SEC ile yaşanan yasal savaşlar nedeniyle 2020’de sekteye uğradı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap