Telegram, Cüzdanı Uygulamaya Şimdilik Entegre Etmeyecek

Telegram, Cüzdanı Uygulamaya Şimdilik Entegre Etmeyecek

Paylaş
Telegram, Cüzdanı Uygulamaya Şimdilik Entegre Etmeyecek

Kripto para sektörünün son dönemde en ilginç konularından birisi olan Telegram – SEC gerginliğinde yeni bir perde açıldı.

Rusya merkezli popüler şifreli mesajlaşma uygulaması, bugün resmi hesabından bir basın açıklaması yayınladı ve sürece ilişkin bazı bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

Son dönemde yaşanan olaylar ve çıkan haberler üzerine olayı netliğe kavuşturmak için yazıldığı ifade edilen metinde, Telegram’ın kendi kripto parası olması beklenen GRAM tokenlerinin yatırım aracı olmadıkları net bir şekilde ifade edildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”GRAM’lar birer yatırım aracı değillerdir ve bu ürünlerin satışından bir kar beklentisi yaratmamak gerekir. Bu tokenler ne Telegram şirketinde bir hisseyi temsil eder ne de Telegram’a herhangi bir şekilde ortaklık fırsatı sunar. GRAM tokenleri sizi zengin edecek ürünler değildir.”

Planda Değişiklik

Daha da önemlisi, Telegram’ın aldığı bir diğer karardı. Bu karara göre Telegram, regülatörlerden tam manası ile yeşil ışık almadan, mesajlaşma uygulamasına kripto para cüzdanını entegre etmeyecek.

Bir başka durum da, elbette ki GRAM tokenleriinn artık tüm Telegram kullanıcılarının kullanabileceği bir formatta olmaması.

Kurum, bunun için de şu anda beta test aşamasında olan ayrı bir uygulama geliştirildiğini ve GRAM tokenlerinin o uygulama üzerinden gönderiminin sağlanacağını belirtti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap