Telegram: Bizden Token Alıp Zengin Olmayı Beklemeyin

Telegram: Bizden Token Alıp Zengin Olmayı Beklemeyin

Paylaş
Telegram: Bizden Token Alıp Zengin Olmayı Beklemeyin

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformlarından Telegram kısa süre önce kendi geliştirdiği token ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Zenginlik Hayali

Günümüzde bazı kripto para yatırımcıları kripto paralara kolay yoldan zengin olma düşüncesiyle yatırım yapıyorlar. Telegram ekibi kısa süre önce kendi blogundan bir duyuru yayınladı ve tam olarak da bu yatırımcılara seslendi.

Telegram, token yatırımcılarına hitap ederek zengin olmayı bekliyorlarsa bu beklentilerinden vazgeçmeleri gerektiğini hatırlattı. Telegram’ın açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

Satın aldığınız veya ‘yastık altında’ tuttuğunu tokenlardan para kazanmayı beklemeyin. Telegram size kar edeceğiniz yönünde herhangi bir söz vermemektedir.Gram tokenlarının işlevi TON ekosistemi içerisinde birer ödeme aracı olarak kullanılmaktır. Gram tokenları yatırım ürünleri değillerdir ve yatırımcılar gelecekte Gram alarak, satarak veya saklayarak para kazanmayı düşünmemeliler.

Telegram ekibi buna ek olarak kendi geliştireceği kripto para cüzdanını Telegram uygulamasına entegre etmeyeceğini vurguladı.

Telegram tarafından yapılan açıklamalarda ayrıca Telegram’ın TON Blockchain’ini kontrol etmeyeceği, Telegram’ın bu platform üzerinde mutlak bir yetkisinin olmadığı vurgulanıyor. Bu da tabii ki TON ağının merkezsiz olduğunu göstermek için söyleniyor.

Anlamı Ne?

Telegram’ın bu tarz açıklamalar yapmış olması aslında pek şaşırtıcı değil. Çünkü Telegram bir süredir ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal bir mücadele veriyor.

SEC, Telegram’ın geliştirdiği tokenların menkul kıymet sınıfına girdiğini ve Telegram’ın düzenlediği 1.7 milyar dolarlık token satışının yasa dışı olduğunu öne sürüyor. Telegram ise Gram adlı tokenların menkul kıymet sınıfına girmediği yönünde diretiyor.

Şirket Gram tokenlarının menkul kıymet olmadığı iddiasını sürdürebilmek için bunların yatırım ürünü olmadıklarını vurgulamaya çalışıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap