Teksas valisi ‘sanal paraları’ resmen tanıyan kanunu imzaladı

Teksas valisi ‘sanal paraları’ resmen tanıyan kanunu imzaladı

Paylaş
Uzman Coin: Teksas valisi ‘sanal paraları’ resmen tanıyan kanunu imzaladı

Son dönemde bankacılıktan madenciliğe kadar kripto paralar konusunda birçok olumlu adım atan ABD’nin Teksas eyaletinde yeni bir kanun daha yürürlüğe girdi. Eyalet valisi Greg Abbott, sanal paraların yasal statüsünü tanıyan bir kanun tasarısını onayladı.

Resmi açıklama valinin kendisinden gelirken Abbott, Twitter hesabından şu ifadeyi kullandı:

“Az önce Teksas Ticaret Kanunu altında sanal paraların güvenli şekilde işlem görebilmesine olanak tanıyan yasayı imzaladım. Bu kanun, bir kişinin sanal paralara ne zaman ve ne kadar hakkı olduğunu belirlemektedir”

ABD’nin kripto para eyaleti!

Sanal para kanunu, Cumhuriyetçi üyelerin daha fazla olduğu eyalet meclisinden, her iki tarafın da oylarıyla geçmişti. Bu kanun ile eyalet, ülkenin kripto para konusunda lideri olma anlamında çok büyük bir adım daha atmış oldu.

Hatırlanacağı üzere, 10 Haziran’da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, eyalete bağlı olan bankalara kripto varlık saklama izni vermişti.

İki dev madencilik şirketi tarafından kurulan Manhattan Solar Partners adlı şirket de, ABD’nin en büyük yenilenebilir enerjiyle çalışan kripto para madenciliği veri merkezini Teksas’ta kuracağını açıklamıştı. Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital Holdings de yine Teksas’ta 67 milyon dolarlık bir veri merkezi kurma plânını duyurmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap