Tekrar Elon Musk! Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı!

Tekrar Elon Musk! Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tekrar Elon Musk! Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı!

Bitcoin ve altcoin dünyasında yeni bir gelişme var. Tesla ve SpaceX’in gizemli teşebbüsçüsü ve CEO’su Elon Musk tekrar gündemde. Attığı tweetler ve kamuoyuna yaptığı açıklamalarla kripto para piyasasını karıştırma eğilimiyle uzun vakittir biliniyor. Dikkatini çeken çeşitli dijital para üniteleri ortasında bilhassa bir tanesi öne çıkıyor: Altcoin Dogecoin. Musk ve Dogecoin ortasındaki bağ farklı. Kripto topluluğunu büyülemeye devam eden büyüleyici ve öngörülemez bir destan haline geldi.

Her şey 2013’te başladı

Her şey 2013 yılında altcoin Dogecoin’in hafif yürekli ve meme’lerden esinlenen bir kripto para ünitesi olarak tanıtılmasıyla başladı. Başlangıçta bir latife yahut parodi olarak kabul edilen Dogecoin, mütevazı bir takipçi kitlesi kazandı. Lakin, Musk’ın her zamanki eksantrik stiliyle 2020’de bu hususta tweet atmaya başlamasıyla seyahati beklenmedik bir hal aldı. Musk, tesirli toplumsal medya varlığıyla Dogecoin çılgınlığını körükledi. Buna nazaran bedelinin süratle artmasına ve yeni yatırımcıların ilgisini çekmesine neden oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tekrar Elon Musk! Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı! 1

Musk’ın tweetleri eğlenceli onaylardan daha bilinmeyen ve şifreli sözlere kadar uzanıyordu. Dogecoin’den “halkın kriptosu” ve “kaçınılmaz” olarak bahsederek topluluk içindeki spekülasyon ve heyecanı daha da körükledi. Hatta Musk latifeyle karışık kendisini “Dogefather” olarak isimlendirdi. Ayrıyeten Tesla’nın altcoin Dogecoin’i ödeme olarak kabul etme olasılığıyla dalga geçti.

Musk’ın yeni tweet’i

Musk’ın tweetlerinin altcoin Dogecoin’in fiyatı ve popülaritesi üzerindeki tesiri abartılamaz. Kripto para ünitesinden her bahsettiğinde, pahası değerli dalgalanmalar yaşıyor. Bazen yeni tepelere yükseliyor ve öbür vakitlerde geri düşüyor. Bu durum kimilerinin Musk’ı tesirli toplumsal medya varlığıyla piyasayı manipüle etmekle eleştirmesine yol açıyor. Artık ise yeni bir paylaşım daha yaptı. Aşağıdaki Tweet’i paylaşır paylaşmaz Dogein %4 arttı.

Ancak Musk’ın Dogecoin ile ilgisi yalnızca spekülasyondan öteye gitmiyor. Toplumsal medyada Dogecoin topluluğuyla etkin olarak etkileşime girmiş, tartışmalara katılmış ve gelişimine dayanağını söz etmiştir. Hatta kripto para ünitesini geliştirmek için farklı kanıları de vardı. Buna nazaran yazılım yükseltmeleri yoluyla süreç verimliliğini entegre etmek üzere fikirler bile önerdi.

Musk’ın altcoin DOGE desteği

Bazıları Musk’ın Dogecoin’e iştirakini yalnızca bir tanıtım gösterisi ya da dikkat çekmenin bir yolu olarak görüyor. Öbürleri ise bunun klasik sistemleri bozma ve yerleşik normlara meydan okuma konusundaki eşsiz yeteneğini sergilediğine inanıyor. Dogecoin’e olan hayranlığı, merkezi olmayan ve erişilebilir bir finansal gelecek yaratma konusundaki daha geniş vizyonuyla uyumludur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tekrar Elon Musk! Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı! 2

Dogecoin’i çevreleyen dalgalanma ve şüpheciliğe karşın, Musk’ın ilgisi ve tesiri anlatısını şekillendirmeye devam ediyor. Elon Musk-Dogecoin ilgisi, öngörülemezlik ve spekülasyonlarla karakterize edilen büyüleyici bir öykü haline geldi. Her iki figür de gündemde kalmaya devam ediyor. Lakin dinamik etkileşimleri tek bir bireyin dijital bir para ünitesinin yörüngesini ve daha geniş kripto para ünitesi ortamını etkileme gücünün altını çiziyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tekrar Elon Musk! Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı! 3

Sonuç olarak, btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Elon Musk’ın altcoin Dogecoin’e olan ilgisi değişik. Bir vakitler pek bilinmeyen bu kripto parayı ilgi odağı haline getirdi. İster eğlenceli bir latife, ister samimi bir takviye, isterse de piyasa manipülasyonu olsun, Musk’ın altcoin Dogecoin ile olan bağı inkar edilemez bir formda seyahatinde silinmez bir iz bıraktı. Ayrıyeten öykülerini kripto tarihinin yıllıklarında sonsuza dek iç içe geçirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap