Teknoloji Devi Tweet Attı: Shiba Inu ile Paydaşlık Mı Yapıldı?

Teknoloji Devi Tweet Attı: Shiba Inu ile Paydaşlık Mı Yapıldı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Teknoloji Devi Tweet Attı: Shiba Inu ile Paydaşlık Mı Yapıldı?

Microsoft’tan gelen yeni bir tweet, popüler meme coin Shiba Inu (SHIB) topluluğunu meraklandırdı. En büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft’un attığı söz konusu tweet, yayınlandığı anda viral oldu. SHIB’nin baş geliştiricisi Shytoshi Kusama da Microsoft hakkında bir tweet attı ve son gelişmelerden bahsetti. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Microsoft’tan Shiba Inu tweet’i geldiğine yönelik spekülasyonlar yapılıyor

Aslında Microsoft’un attığı tweet’te Shiba Inu adı bile geçmiyor. Perşembe günü atılan tweet’te “Teams toplantılarında iki tür köpek vardır,” ifadeleri yer alıyor. Tweet, yayınlandığı anda SHIB topluluğunun dikkatini çekti ve bunun bir meme coin referansı olup olmadığı merak edildi. Söz konusu tweet’in ardından SHIB’in baş geliştiricisi Shytoshi Kusama bile Microsoft ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

Shytoshi’nin tweet’inde Microsoft’un yakın bir zamanda yaptığı bir satın alıma yönelik bir haber paylaşıldı. SHIB yaratıcısı, Ocak ayının sonlarında Microsoft, Activision Blizzard’ı hisse başına 95 dolara satın alma planlarını açıkladı ve bu durum anlaşmaya 68.7 milyar dolarlık muazzam bir değer biçti. Anlaşma, Microsoft’u “üçüncü en büyük” oyun şirketi yapacak ve Call of Duty, World of Warcraft ve Candy Crush gibi oyunları şirketin kanadı altına alacak. Microsoft, anlaşmanın bir parçası olarak Game Pass’e Activision Blizzard oyunlarını eklemeyi planlıyor. Bunun video oyun endüstrisi tarihindeki en önemli satışlardan biri olması bekleniyor.

Bazılarına göre bu anlaşma, Microsoft ile Shiba Inu (SHIB) arasında da sağlam bir bağlantı kuruyor, çünkü Shiba Inu, Activision Blizzard’ın eski VP Tech’i WilliamVolk’u, oyna-kazan NFT oyununa danışması için işe aldı. SHIB topluluğundan bazılarına göre Shytoshi Kusama’nın Microsoft-Activision Blizzard’ın anlaşmasıyla ilgili olarak yayınlanan tweet’inin, gelecekte Shiba Inu (SHIB) için belki de büyük bir şeyin geleceğine işaret ettiği iddia ediliyor.  Ancak bunların arkasında hiçbir dayanak olmadığını belirtmek lazım. Bu sırada 0.00003118 dolardan işlem gören SHIB’in arkasındaki ekibin metaverse projesini yakında açıklaması bekleniyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap