Teknoloji Devi Oracle Blockchain Bulut Hizmeti Platformunu Başlattı

Teknoloji Devi Oracle Blockchain Bulut Hizmeti Platformunu Başlattı

Paylaş
Teknoloji Devi Oracle Blockchain Bulut Hizmeti Platformunu Başlattı

ABD bilgisayar teknoloji şirketi çok uluslu Oracle, 16 Temmuz tarihli resmi basın bülteninde blokaj platformunun genel sürümünü doğruladı. Lansman, bankacılık, iş ve devlet müvekkilleriyle bir dizi denemeyi takip ediyor.

Oracle Blockchain Cloud Service (OBCS), Hyperledger Fabric’i temel alarak, işlem verimliliği ve tedarik zinciri kimlik doğrulamasına odaklanacak.

Basın bültenine göre, ürünün ön sürüm versiyonunun mevcut kullanıcıları arasında Arab Jordan Yatırım Bankası (AJIB), Indian Oil ve Nigeria Customs yer alıyor.

Oracle Cloud Platform başkan yardımcısı Amit Zavery, “Blockchain, neslimizin en dönüştürücü teknolojilerinden biri olmayı vaat ediyor. Oracle’ın platformu ile işletmeler işlerini geliştirebilir, gereksiz süreçleri ortadan kaldırabilir ve dağıtılmış ağlarıyla daha önce hiç olmadığı kadar şeffaf ve güvenli bir şekilde işlem yapabilirler” dedi.

Oracle, tedarik zinciri ve işlem düzeneği için blok zincirden yararlanma çabalarında yalnız değil. Accenture, Hyperledger Fabric ile birlikte havacılık endüstrisini hedefleyen benzer sonuçları sunmak için uyumlu bir adımın ortasında. Bankalar arasında blok taşıtın mevcut algıları karışık ve bazı kurumlar bankacılık sektörü için teknolojinin gerçek değerini hala sorgulamakta.

Bu arada, diğerleri için de olumlu olan AJIB, cloud platformunun yayın öncesi sürümünü kullandıktan sonra Oracle’ı övüyor. Şirket, bilgi teknolojisi ve güvenliği genel müdür yardımcısı Ayman Qadoumi’yi söylediğine göre, şirketin Oracle blockchain platformu, maliyet tasarrufu, verimlilik ve güvenlik seviyelerini artırarak ve genel müşteri deneyimini geliştirerek elektronik fon transferlerinin karmaşıklığını en aza indirmesine yardımcı oldu. 

CargoSmart, Arab Ürdün Yatırım Bankası, Sertifikalı Kökenler, Intelipost, Hint Yağı, MTO, Nijerya Gümrükleri, Neurosoft, Solar Site Tasarımı, Sofbang ve TradeFin, Oracle Blockchain Bulut Hizmeti’ni kullanan küresel kuruluşlardan bazıları.

CargoSmart’ın CEO’su Steve Siu, şirketinin nakliye şirketinin karmaşık süreçlerini basitleştirmek için platformu kullanma niyetinde olduğunu açıkladı ve ekledi:

“Oracle’ın blockchain bulut platformunun kapsamlı yapısı, 12 haftalık sprintlerde hızlı bir şekilde prototipleri canlı ürünlere dönüştürmemize izin verdi. Şimdiye kadar, denediğimiz diğer blockchain platformlarına kıyasla% 30’un üzerinde kanıtlanmış verimlilik artışı gördük” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap