Tek Duyuru Bu Gaming Coinleri Uçurdu: İşte Olanlar!

Tek Duyuru Bu Gaming Coinleri Uçurdu: İşte Olanlar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tek Duyuru Bu Gaming Coinleri Uçurdu: İşte Olanlar!

Popüler gaming coinleri AXS, RON ve SLP, Axie Infinity geliştiricilerinin projenin tokenlerini yenilemesinin ardından yükselişe geçti. Axie Infinity geliştiricileri, platformun oyna-kazan oyun ekonomisinde RON, SLP ve AXS’de güçlü bir ralliyi tetikleyen değişiklikleri duyurdu. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tek Duyuru Bu Gaming Coinleri Uçurdu: İşte Olanlar! 1

Gaming coinleri neden fırladı

Axie Infinity’nin oyun içi tokeni SLP, kontrol edilemeyen enflasyonla karşı karşıya olduğu için 13 Temmuz 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,39 dolardan yaklaşık %93 düştü. Bu nedenle ekip, SLP düzenlemesini oyundan önemli ölçüde kaldıracağını ve bu sayede farm yapmayı zorlaştıracağını duyurdu. Verilere göre, SLP’nin emisyonu, yakılan token miktarından dört kat daha fazla ve bu da fiyatının son yedi gün içinde bir sentin altına düşmesine neden oldu. Bununla birlikte, Axie Infinity ekibi, 10 Şubat’ta Sezon 20’nin başında piyasaya sürülecek olan oyun içi değişikliklerle ekonomik dengesizliğin üstesinden geliyor.

Axie Infinity’nin AXS yönetişim tokeni ve blockchain tokeni RON, ekonomik yeniden dengeleme planlarını açıkladığından beri fiyatta bir artış gördü. Sezon yayına girdiğinden beri, SLP son 24 saatte yaklaşık %24 arttı. 9 Şubat’tan itibaren, Axie Infinity artık macera modunda oynayan kullanıcılar için SLP göndermeyecek ve artık günlük görevi tamamlayan kullanıcıları ödüllendirmeyecek. Ekip, bu token emisyon yöntemlerini kaldırarak, günlük basılan SLP sayısını kabaca 175 milyon SLP azaltıyor. Bu iki düzenleme mekanizması, Axie Infinity’nin ekonomik gelişimine göre, oyunda oluşturulan SLP’nin yaklaşık %84’ünü oluşturuyor ve yaklaşık %14’ü günlük görevlerini tamamlayan oyuncular tarafından basılıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tek Duyuru Bu Gaming Coinleri Uçurdu: İşte Olanlar! 2

Axie Infinity, oyunculara günlük olarak tahsis edeceği SLP ödüllerinin önemli kısımlarını kaldırarak, oyuncuların dikkatini oyunun rekabetçi doğasına yeniden odaklamayı hedefliyor. Ekip, AXS ödüllerinin oyunculara tahsisini artırarak, mevcut AXS fiyatı üzerinden 7 milyon doların üzerinde bir değere sahip yaklaşık 117.676 AXS’yi ödüllendirmeyi amaçlıyor. Bunu yaparken, Axie Infinity, oyunculara stake etme, üreme ve RON çiftçiliği için fayda sağlayan önemli miktarda yönetişim tokenlerini dağıtıyor. 14 Ocak’ta ekip, topluluğa ekonomik dengelemeye ve gelecekteki değişikliklere yardımcı olacak yollar konusunda önerilerde bulunmaları için bir eylem çağrısı yaptı. Bu ekonomik değişiklikler SLP enflasyonunu azaltmada çok önemli olsa da, mevcut oyuncuların bu değişikliklere nasıl tepki vereceğini sadece zaman gösterecek.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap