Tek bir iş insanı, Bitcoin Kürşat’a 12,000,000 dolar kaptırmış!

Tek bir iş insanı, Bitcoin Kürşat’a 12,000,000 dolar kaptırmış!

Paylaş
Tek bir iş insanı, Bitcoin Kürşat’a 12,000,000 dolar kaptırmış!

“Bitcoin Safiye” lakaplı Safiye Gökçen B.’nin Türkiye’nin pek çok ilinde Bitcoin alım satımından kâr vadiyle yüzlerce kişiyi dolandırmasının ardından Muğla’nın Marmaris ilçesinde de benzer bir olay yaşandığı ortaya çıkmıştı. Bu kez olayın öznesi, “Bitcoin Kürşat” olarak anılan Kürşat Ö.’ydü.

Daha önceki iki ayrı haberde (bir ve iki), “Bitcoin Kürşat” olayıyla ilgili çeşitli bilgilere yer vermiştik. Bu haberlerin ardından derinleştirilen soruşturma ve araştırmalar neticesinde yeni bulgulara ulaşıldı.

Habertürk’te yer alan Mustafa Şekeroğlu imzalı haberde, Kürşat Ö.’nün dolandırdıkları arasında Ankaralı bir iş insanın da bulunduğu belirtildi. İş insanı C.D., konu hakkındaki şikayetinde Ö.’ye 12 milyon dolar kaptırdığını iddia etti.

Öte yandan habere göre, Ö.’nün mağdur ettiği isimlerden biri de Erzurum’dan M.T.’ydi. Habertürk’e konuşan M.T., Ö.’nün güven sağlamada çok profesyonel olduğunu ifade ederek “Güvenip para yolladık. Çevremdeki kişilerin de Bitcoin alması için para göndermesini sağladım. Gönderdiğimiz para 700 bin TL kadardı. Bu rakamdan sonra Kürşat bize dönmedi.” dedi.

M.T., teşvik ettiği arkadaşlarının paralarını kendisinden istemesi üzerine evini, iş yerini ve arabasını sattığını öne sürdü ve ekledi:

“Kürşat, birçok kişinin ailesini mahvetmiştir.”

Ek olarak Adana’da şikayette bulunan Serdar Ertürk’ün Ö.’ye 121 bin dolar kaptırdığı kaydediliyor. Ertürk, Ö.’nün düzenli olarak para göndermesi üzerine yüklü miktarda para verdiklerini ve daha sonra kendisine ulaşamadıklarını söyledi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap