Tecrübeli Analist, Bitcoin İçin Görülebilecek Düzeyleri Sıraladı!

Tecrübeli Analist, Bitcoin İçin Görülebilecek Düzeyleri Sıraladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tecrübeli Analist, Bitcoin İçin Görülebilecek Düzeyleri Sıraladı!

Deneyimli kripto analisti Justin Bennett, hafta başında keskin bir fiyat düşüşünü atlattıktan sonra, tek bir istatistiğin Bitcoin (BTC)’in bir atılım için hazır olup olmadığını söylemenin anahtarı olabileceğine inanıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Büyük Bitcoin rallisinde RSI en önemli teknik indikatör

Yeni bir YouTube yayınında Bennett, lider kriptonun mum salınımını 14 dönem boyunca analiz eden bir istatistik olan Bitcoin’in göreceli güç endeksini (RSI) inceliyor. Günlük zaman diliminde grafiği inceleyen uzman, geçen ay olduğu gibi 2021 yazında da benzer fiyat hareketlerinin meydana geldiğini söylüyor:

Son zamanlarda, kabaca 60.000 ila 66.000 dolardan beri RSI’nın oldukça benzer hareketler yaptığını gördük. Görüldüğü üzere, veriler Eylül ayında tanık olduklarımızla yakından örtüşüyor. RSI şu anda aynı seviyeden sekiyor, bu açıkça Bitcoin dibe vurduğunda ve ardından büyük bir ralliye gittiğinde durum böyleydi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tecrübeli Analist, Bitcoin İçin Görülebilecek Düzeyleri Sıraladı! 1

Bennett daha sonra 2021 ilkbahar ve yazından ve BTC’nin 33.000 dolardan işlem gördüğü bu yılın Ocak ayından önceki iki RSI seviyesini inceliyor:

RSI’nin Eylül/Ekim 2021 düşüş trendinden bir kopuştan sonra elde ettiği seviyeden toparlanması ve Mayıs ve Temmuz 2021 arasındaki bu düşük seviyelerdeki RSI’nın da çok iyi olması kayda değer. Ocak 2022’de 33.000 dolarda gördüğümüz en düşük seviyeye yakın.

Analist BTC fiyatının teknik açıdan yükselişe geçtiğini görüyor

Bennett, derinlemesine çalışmasını tamamlarken Bitcoin’in teknik açıdan yükselişe geçtiğini ve alıcıların piyasaya girmek için istekli olup olmadığını görmek için beklediğini ekliyor. Bunun yanında analist, RSI ve saatlik grafiğin ilişkisine dikkat çekiyor:

RSI’da olumlu bir ayrışma var çünkü 17 Şubat’tan itibaren saatlik grafikte, piyasa daha düşük dipler (LL) yaparken RSI daha yüksek dipler (HL) yapmaya başlıyor. Günlük olarak, 2021’deki önemli seviyem için sıçradığını gösterdiğim RSI’ya da sahibiz. Gelecekteki olası bir artışa işaret eden birkaç ipucu var, ancak alıcılar bunu doğrulamalı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tecrübeli Analist, Bitcoin İçin Görülebilecek Düzeyleri Sıraladı! 2

Uzmana göre, Bitcoin’in yaklaşık 38.500 dolarlık trend çizgisi üzerinde ve ardından günlük 39.600 doların üzerinde bir kapanışı yükselişi onaylayacak sinyalleri sağlayacak:

Bitcoin (BTC) bu bölgeyi yeniden ele geçirebilirse, 50.000 dolara doğru daha yüksek olmasa da en azından 46.000 dolara yakın bir artış göreceğimize inanıyorum.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap