Taylor Swift’i Kullanarak Kötü Amaçlı Madencilik Yazılımı Yüklediler!

Taylor Swift’i Kullanarak Kötü Amaçlı Madencilik Yazılımı Yüklediler!

Paylaş
Taylor Swift’i Kullanarak Kötü Amaçlı Madencilik Yazılımı Yüklediler!

Kripto para yatırımcıları daha bilinçli hale geldikçe, onları hedef alan kötü amaçlı kişiler de yöntem değiştirmeye ve kendilerini geliştirmeye başladı.

Ortaya çıkan en son habere göre bir kripto para madencilik botnet yazılımının arkasındaki kişiler, ünlü sanatçı Taylor Swift’in fotoğrafının içerisine kötü amaçlı bir yazılım yükledi ve binlerce bilgisayara bu şekilde giriş yaptı.

MyKingz isimli Botnet aynı zamanda Smominru, Darkcloud veya Hexmen olarak da bilinmekte. İlk olarak 2017 yılında piyasaya sürülen MyKingz, piyasadaki en büyük kripto para madenciliği odaklı malware olarak da tanınıyor.

Özellikle Windows tabanlı sistemleri hedef alan yazılımın, 525.000’den fazla bilgisayara sızdığı tahmin edilmekte. Bu da arkasındaki kişilere yaklaşık 2,3 milyon dolarlık bir getiri sağladığı anlamına geliyor.

MyKingz yeni yönteminde Taylor Swift fotoğraflarından birisinin içerisinde zararlı bir EXE sakladı ve bu şekilde sızmayı başardı.

Fotoğrafı indiren kişiler bunun içerisinde tespit edilemeyen zararlı bir EXE olduğunu bilmeden işleme devam etti ve bu sayede binlerce bilgisayara daha yazılım bulaştı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap