Tayland’ın en büyük bankası Sandbox’ta merkez açıyor

Tayland’ın en büyük bankası Sandbox’ta merkez açıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Tayland’ın en büyük bankası Sandbox’ta merkez açıyor

Kripto para endüstrisinin büyümesi her geçen gün artarken, metaverse de bu duruma ayak uyduruyor. Mart ayında İngiliz bankası HSBC’nin Sandbox’ta arsa alacağını açıklamasının ardından şimdi de Tayland’ın en büyük bankası olarak gösterilen Siam Ticaret Bankası’nın bir kolu platformda merkez açma kararı aldı.

Metaverse’te ilk bankacılık kurumu

SCB 10X Co şirketi yaptığı resmi açıklamayla bu kararı duyururken, bu şekilde metaverse’te bir merkez açan ilk küresel bankacılık şirketi olma konumuna da geldi. Sanal merkez, bu senenin 4. çeyreğinden itibaren ziyarete açılacak. SCB 10X Co’nun fiziksel merkezi ise Tayland’ın en büyük şehri ve başkenti olan Bangkok’ta bulunuyor.

Hangi özellikler olacak belli değil

Özellikle artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlük satışıyla neredeyse doğrudan bağlantılı olan metaverse’te bir merkez açılacak olmasının, müşterilere ne gibi faydalar sağlayacağı konusunda ise bilgi verilmemesi dikkat çekti. SCB 10X’in sanal merkezinde 3 kullanım alanı bölgesi bulunacak. İş ortaklarının faaliyetler ve projeler üzerinde işbirliği yapabilecekleri bir alanın yanında, NFT üreticisi yerel sanatçıların desteklendiği bir pazar yeri ve bir sanat galerisi yaratılacak.

Tayland kralı en büyük hissedarı

Teknoloji ve inovasyon yatırımları yapılması amacıyla SCB 10X şirketini 2020 yılında kuran Bangkok merkezli Siam Ticaret Bankası’nın en büyük hissedarı konumunda ise Tayland kralı Maha Vajiralongkorn bulunuyor. Hatırlanacağı üzere Tayland’da son olarak kripto paraların ödemelerde kullanılmasını yasaklayan kanun tasarısı kabul edilmişti. Kanun, Nisan ayından itibaren yürürlüğe girecek. Ülke, kripto para benimsenmesinin en yüksek olduğu Güney Asya bölgesinin önemli ticaret merkezlerinden biri olarak biliniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap