Tayland Kripto Para Konusunda Tam Gaz İlerliyor

Tayland Kripto Para Konusunda Tam Gaz İlerliyor

Paylaş
Tayland Kripto Para Konusunda Tam Gaz İlerliyor

Tayland’daki yetkililer yerel kripto para ve Blockchain sektörünü büyütmek için yeni bir karar aldılar.

Yerel kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre ülkedeki yetkililer önümüzdeki yıl itibarıyla dijital para regülasyonlarında bazı değişiklikler yapmayı hedefliyorlar.

Tayland Şahlandı

Tayland Sermaye Piyasası Kurumu (SEC), geçtiğimiz yıl ülkedeki kripto para şirketlerini denetleyebilmek için harekete geçmiş ve bu şirketlere lisans dağıtmaya başlamıştı.

Sermaye Piyasası Kurumu ülkedeki kripto para şirketlerine lisans vermeden önce bu şirketleri kapsamlı bir şekilde soruşturuyor ve yalnızca yasalara tamamen uyan şirketlere lisans veriyor.

Tayland’daki yetkililer şimdi ülkedeki kripto para sektörünü büyütmek için yeni bir plan daha yapıyorlar. Yetkililerin hedefi mevcut regülasyonları incelemek ve bunları kripto para sektörünün lehine olacak şekilde değiştirmek.

Sektörün Geleceği

Sermaye Piyasası Kurumu Genel Müdürü Ruenvadee Suwanmongkol, konu hakkında yaptığı açıklamalarda yerel kripto para sektörünü inceleyeceklerini ve sektörün eksikliklerini gidereceklerini söyledi. Kendisi ayrıca şu yorumu yaptı:

Bir ülkenin yasaları, o ülkenin piyasasına hizmet etmeli ve uluslararası standartlara uygun olmalı. Bu söylediğim özellikle dijital varlıklar için geçerli. Öncelikle (sektörün önündeki) engelleri tespit etmeliyiz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap