Tayland Kendi Kripto Para Borsasını Kuruyor

Tayland Kendi Kripto Para Borsasını Kuruyor

Paylaş
Tayland Kendi Kripto Para Borsasını Kuruyor

Tayland Menkul Kıymetler Borsası (SET) yaptığı açıklama ile birçok Taylandlı kripto para yatırımcısını heyecanlandırdı. Menkul Kıymetler Borsası’nın yaptığı açıklamada, 2020 senesinde kendilerine ait kripto para borsası kurmanın planlarını yapıyor. Bu haberin ortaya çıkmasından sonra birçok Taylandlı yatırımcı, memnuniyetlerini sosyal medya platformları aracılığıyla dile getirdi.

Tayland Menkul Kıymetler Borsası yaptığı son toplantıda, 2019 ile 2021 yılları arasını kapsayan 3 senelik stratejik planlarını oluşturdu. Bu planlar arasında ise Tayland merkezli bir kripto para borsasının oluşturulması da yer alıyor. SET tarafından yapılan bu açıklamadan sonra Tayland yerel sermaye piyasası, sanal platformda iki farklı alanda çalışmalar yapılacağını açıkladı. Bu alanlardan ilki, sermaye piyasalarının altyapıları komple dijitalleşecek. Bu sayede kağıtsız işlemler yapılabilecek. İkinci alan ise yatırımcıların karşısına farklı yatırım seçenekleri sunmak ve mevcut ortamı tamamen farklılaştırmak olduğu bildirildi. Bunun sonucunda sanal varlıkları destekleyecek yeni bir platform oluşturulacak.

SET Başkanı olan Pakorn Peetathawatchai, kendi borsalarının sanal bir ekosistemi kaldıracak kadar hazır olduğunu ifade etti. Başkan yaptığı açıklamada ayrıca, böyle bir hamlenin Tayland sermaye piyasasını da bir tık daha ileriye taşıyacağını belirtti. SET tarafından kripto para borsası oluşturulma fikri bu senenin başında duyurulmuştu. SET Başkan yardımcısı, kripto paraları işletmek için bu sene içerisinde Maliye Bakanlığı’na başvuracağını da bildirdi. SET’in planlarına göre, oluşturdukları borsaya kayıt olan tüm menkul kıymetler firmalarına, kripto para borsasında bayilik hakkı tanınacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap