Tartışma Sürüyor: Bitcoin Halving Sonrasında Yükselecek mi?

Tartışma Sürüyor: Bitcoin Halving Sonrasında Yükselecek mi?

Paylaş
Tartışma Sürüyor: Bitcoin Halving Sonrasında Yükselecek mi?

Bitcoin önümüzdeki yıl bir halving yaşayacak ve bu süreç sonrasında ağdaki blok ödülü yarı yarıya düşürülecek.

Bitcoin’de yaşanan bu halvingler sayesinde arz-talep dengesi her dört yılda bir yeniden ayarlanmış oluyor. Ayrıca halving sayesinde BTC’nin arz miktarı da daha iyi yönetilebiliyor.

BTC Yükselir mi?

Pek çok kripto para yorumcusu bu sürece büyük beklentilerle bakıyor. Bu isimlere göre blok ödülünün 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşmesi, Bitcoin için büyük bir anlam taşıyor.

Bu isimler, Bitcoin’in yeni arz-talep dengesinin BTC fiyatını körükleyeceğini ve BTC’nin yükselişe geçeceğini düşünüyorlar. Geçtiğimiz gün paylaştığımız bir yazıda ise Morgan Creek kurucularından Jason Williams’ın konu hakkındaki görüşlerini paylaştık.

Williams, önümüzdeki aylarda yaşanacak olan bu halvinging BTC fiyatını pek fazla etkilemeyeceğini ve BTC fiyatının hemen artışa geçmeyeceğini söylüyor.

İmkanı Yok

Sektörün tanındık isimlerinden Alistair Milne ise konu hakkında yaptığı açıklamalarda halving ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Milne, Jason Williams gibi isimlerin yanıldıklarını düşünüyor. Çünkü kendisinin görüşlerine göre BTC fiyatının halving sonrasında yükselişe geçmemesinin neredeyse hiçbir imkanı yok.

Milne, blok ödülünün yarı yarıya düşürülmesiyle birlikte piyasaya haftalık olarak girecek BTC miktarının da düşeceğini vurguluyor. Onun açıklamalarına göre BTC miktarının azalmasının ardından bazı talepler karşılanamamaya başlayacak. Milne BTC fiyatının bu noktada yükselişe geçeceğini düşünüyor:

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap