Tarihi Destek Hattı Bitcoin’i Kurtaracak mı?

Tarihi Destek Hattı Bitcoin’i Kurtaracak mı?

Paylaş
Tarihi Destek Hattı Bitcoin’i Kurtaracak mı?

Kriptokoin – Dün, hoşçakal partisini, son birkaç gündür Bitcoin’in uzunca bir süredir bulunduğu 8 bin dolar seviyesinden kutladık.

Düşüş yönlü fiyat hareketi 7 bin 400 dolarlık önemli destek alanının yeniden testiyle sona erdi. Sonuncusu, 26 Ekim’de gerçekleşen ve 10 bin 350 dolara ulaşan en büyük yüzde 42’lik fiyat artışından önce BTC’nin en düşük fiyat seviyesiydi.

Bitcoin ve Son Durum

Bir ay bile geçmeden Bitcoin yine düştü, 26 Ekim’de etkileyici fiyat artışı tanınmadı. Bitcoin şu an mücadele ediyor, günlük olarak şu anki en düşük seviyesi olan 7 bin doları işaret ediyor. Bu, Bitcoin için yeni bir aylık düşük ve 17 Mayıs’tan bu yana son altı ay içinde kripto para biriminin gördüğü en düşük fiyat.

Aşağıdaki günlük tabloya baktığımızda, Bitcoin bu yılın nisan ayında oluşmaya başlayan tarihi bir destek trend çizgisine dokundu. Şimdiye kadar, destek hattı, 7 bin dolarlık psikolojik seviyeyle birlikte iyi gidiyor. Ancak, her an işler değişebilir.

Son beş ardışık günlük mum için şimdiye kadar süren bu şiddetli düşüşlerin ardından (bugün sürpriz olmaz ve 7 bin 700 doların üstüne çıkmaması durumunda), kripto piyasası şüphesiz düşüşe geçiyor.

Toplam Piyasa Değeri: 197 milyar dolar.

Bitcoin Piyasa Değeri: 130 milyar dolar.

BTC Hakimiyet Endeksi: yüzde 66,0.

İzlenecek Anahtar Düzeyler

– Destek / Direnç: 7 bin 400 dolarlık destekten sonra, bu seviye yukarıdan ilk dirence dönüştü. Daha da fazlası, dünkü fiyat hareketi sırasında direnç olduğu doğrulanan  7 bin 700 dolarlık eski desteğin üzerinde bulunuyor.

Aşağı yönlü hareket 6 bin dolar gibi bir değere her zamankinden daha yakın: 7 bin doların bozulması durumunda, 6 bin 200 Dolara kadar talep bulunmuyor. 6 bin 600 dolarlık değerde bir miktar destek olabilir, ancak panik Bitcoin’i 6 bin dolara ve hatta 5 bin 600 ve 5 bin 400 doalrlık değerlere düşürebiir.

– RSI Göstergesi: Dün burada da belirttiğimiz gibi – RSI çok düşüş eğiliminde görünüyor. Dünden bu yana, RSI yeni düşüşler keşfetti, şimdi 25 seviyeyle karşılaşarak düşüşü bir süre durdurabilir.

Stokastik RSI osilatörü, 1 günlük grafikte aşırı satmaya işaret ediyor. Bu, düşüş durumunda olası bir pozitif düzeltmeye yol açabilir.

– İşlem hacmi: Ayılar burada. Önemli hacimli günler olmadığında, dün Ekim ayının sonundan bu yana en yüksek düşüş günü görüldü. Her yer kızıla boyanmış durumda.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap