Tarih Tekerrür Ederse Bitcoin’in Büyük Boğa Hamlesi Çok Yakın

Tarih Tekerrür Ederse Bitcoin’in Büyük Boğa Hamlesi Çok Yakın

Paylaş
Tarih Tekerrür Ederse Bitcoin’in Büyük Boğa Hamlesi Çok Yakın

Kriptokoin – Bitcoin’in son günlerdeki yoğun satış baskısı yavaşladı, çünkü BTC 8 bin doların altındaki bölgede bir miktar destek buluyor. Bu durum BTC’nin yakın vadeli destek seviyesine dokunduğundan bu yana fiyatı yavaş yavaş yükselebildiği için güçlü kılıyor.

Analistler şimdi, Bitcoin’in şu anda 2017’de görüldüğü ile benzer bir örüntü ifade ettiğini, bu nedenle tarihin tekrarlar yaptığını düşünerek düzeltici süresinden çıkacağı ve yeni bir yükseliş trendine gireceği anlamına gelebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin, Bir Sonraki Konsolidasyon Aşaması Başlarken Yakın Vadeli Desteğin Üzerinde Sabit Kaldı

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 8 bin 562 dolarlık şu anki fiyatı üzerinden yüzde 1’in altında işlem görmekte olup, bu seviye son düşüşü sırasında kısa bir süre önce belirlenen 8 bin 400 doların altındaki düşük seviyelerden hafif bir tırmanışa işaret etmekte. Bu seviye aynı zamanda BTC’nin düşüşünün yavaşlamasına yardımcı olan alım baskısı seviyesi.

Bitcoin’in bir kez daha yeni bir konsolidasyon dönemine girdiği anlaşılıyor, bu da bir başka hızlı harekete geçmeden önce yakın vadeli destek seviyesi etrafında yanlara doğru işlem göreceği anlamına gelebilir.

Bu fikir, BTC’nin Bollinger Bantları’nın şu anki seviyesine düşmesinden sonraki dönemde sıkılaştığı anlamına geliyor ve bu durum genellikle büyük bir hareketin yakın olduğu sinyalleri ile destekleniyor.

Twitter’daki popüler bir kripto para birimi analisti olan Big Cheds, BTC’nin bir saatlik mum grafiğine işaret ederken son zamanlarda attığı tweette aşağıdaki tabloya atıfta bulunurak “Bantlar 1 saatte iyice sıkılaştı” vurgusu yapıyor.

BTC Yakında 2017’de Görülenlere Benzer Bir Fiyat Eylemi Görecek mi?

Bitcoin’in son fiyat hareketleri, son zamanlarda aşağı yönlü hareketler serisinin, sonuçta başka bir büyük yukarı doğru hareket tarafından devam edilecek olan durma işlemlerini işaretleyebileceğini belirten bir analiste göre, 2017’de görülenlere benzer olabilir.

Twitter’da popüler bir kripto analisti olan HornHairs, Bitcoin’in yakında düzeltici döneminden ayrılabileceğini belirterek, son bir tweette bu olasılıktan bahsediyor:

“2017’de bu stop koşularının her birinin kesin zamanlarını BTC’de hala hatırlıyorum. Her birinin daha büyük boğa koşusunda bir dönüm noktası ve düzeltici bir dönemin sonu olduğu ortaya çıktı. Yardım edemiyorum ama aşağıda görülen tabloları yan yana karşılaştırırken aynı şeyin yakın zamanda gerçekleştiğini, sadece haftalık grafikte gördüğümüzü düşünüyorum ”

Gelecek haftalar, BTC’nin mevcut seviyelerindeki herhangi bir artış, bu düzeltici sürenin gerçekten bittiğini ve daha fazla artışın yakın olduğunu teyit edebileceğinden, bu olasılığın geçerliliği hakkında bir fikir verecek.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap