Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor!

Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor!

Bu hafta birden fazla Bitcoin analisti yaklaşan fiyat hareketliliği hakkında varsayımlarını paylaştı. Öne çıkan tarihler ve fiyat düzeyleri büyük oranda 30,000 dolarla örtüşüyor.

Loma, Bitcoin’in muhtemelen 30.000 dolara tırmanacağını ön görüyor

Loma lakaplı kripto analisti, Bitcoin’in 30.000 dolara hakikat bir patlamaya şahit olacağına inanıyor. En son tahlillerinde, güçlü bir short squeeze’in Bitcoin’in amacına hakikat rallisini hızlandırabileceğini söyledi.

Bir short squeeze, bir coin’in makul bir fiyattan ödünç alan yatırımcıların ortadaki farkın daha düşük olması umuduyla borç aldıkları varlıkları geri almak zorunda kaldıklarında, onlara karşı momentum hareket ederek daha fazla ralliyi tetiklediğinde ortaya çıkar. Loma bu noktada BTC grafiğindeki fırsatlara dikkat çekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor! 1

Loma, BTC için büyük bir ralli öngörüyor. Tekrar de, artışın muhtemelen Bitcoin’in 22.000 dolara giden yolda derin bir düzeltme hareketine şahit olmasının akabinde gerçekleşeceğini söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor! 2

DonAlt, BTC fiyatının haftalar içinde hareketleneceğini söyledi

Bu ortada, öteki analist DonAlt, BTC’nin 30.000 dolarda direnç bulmasını yeterli bir işaret olarak yorumluyor. DonAlt’a nazaran, birkaç haftalık konsolidasyon BTC’nin daha yükseğe çıkması için bir temel oluşturabilir. Tahlillerine nazaran:

27.400 dolar alaka seviyesini kaybetti. Çabucak altını çok sert kesiyoruz. Kaldıraç oyunları artık b**tan, doğrama nedeniyle hiçbir yerde net bir heyetim yok. Bununla birlikte, bu ne kadar uzun sürerse boğalar için o kadar âlâ, bir yahut iki hafta daha geçerse, tekrar aralığa (27.400 – 29.400 dolar) geri döneceğimizi düşünüyorum.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor! 3

Altcoin Psycho, DonAlt ile hem fikir

Altcoin Psycho, DonAlt’in şimdilik kenarda kalma konusundaki fikrine katıldığını söyledi. Kripto stratejistlerine nazaran, bu yılki yükseliş trendinin sona ermek üzere olduğunu gösterdiği için şu anda meme coin rallilerinin ortasında kripto pazarlarına girmek konusunda isteksizler.

Bitcoin’e (BTC) bakan Altcoin Psycho, rastgele bir atılım yapmadan evvel 25.000 dolar fiyat alanını takviye olarak yine test etmesini beklediğini söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor! 4

Kaleo, “şiddetli” yükselişin geldiğini söyledi

Kaleo lakaplı kripto analisti ve trader, Bitcoin’in Temmuz ayına kadar sürecek güçlü bir ralliye başlamak üzere olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Bitcoin için üst istikamette büyük bir hareket öngörüyor.

Kaleo, Bitcoin’in birkaç gün boyunca altına düştükten sonra yüksek bir vakit çerçevesi (HTF) dayanak düzeyini geri kazandığını söylüyor. Bu fiyat davranışının çoklukla şiddetli bir artış için bir reçete olduğunu belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor! 5

Analist, Bitcoin’in Temmuz ayına kadar 40.000 dolara düzeyini aşacağını kestirim ediyor. BTC şu anda 27.300 dolardan süreç görüyor. Bu türlü bir durumda mevcut fiyatından %46’dan fazla paha kazanacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor! 6

Bloomberg analisti Mike McGlone, kırmızı bayrakları yükseltiyor

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone’a nazaran, Bitcoin’in geleceği belirsizlikle örtülü. Bitcoin , 2019’un sonunda bedelini yeni doruklara çıkaran kıymetli bir likidite pompası yaşadı. Bununla birlikte, McGlone, bu tarihî olayın düzeltmeye yol açacak biçimde geri dönüşü gösterebileceğini öne sürüyor. Bitcoin, 19 Mayıs’ta 27.000 civarında seyrederken, üst taraflı yörüngesini sürdürme kabiliyeti hakkında geçerli kaygılar var.

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz McGlone, 2020’nin başında şahit olunan inanılmaz artışa kıyasla düşüş eğilimi gösteren Bitcoin’in 52 haftalık hareketli ortalamasına işaret ediyor. Bitcoin, 2022’de 15.000 dolar civarına düştüğünde taban noktadan toparlanmaya başladı. Daha sonra Nisan 2023’te pahası yaklaşık olarak 30.000 dolara yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor! 7

Rekt Capital, RSI’ın abartılı yükseliş verdiğini bildirdi

Mevcut Bitcoin fiyat artışları hakkında yorum yapan tanınan on-chain analist Rekt Capital, Bitcoin’in günlük RSI’da “abartılı” bir yükseliş sapması oluşturabileceğini söyledi. Yükselişe karşın, yatırımcıların Bitcoin’i 27.600 dolarda izlemeye çağırıyor.

Nicholas Merten, uzun vadede Bitcoin fiyatında düşüş bekliyor

Analist Nicholas Merten’e nazaran, önümüzdeki yıllarda Bitcoin, kripto para üniteleri ve pay senetleri ticareti ve yatırımı kelam konusu olduğunda potansiyel tehlikeler konusunda artan bir kaygı var.

Analist, “Bitcoin 16 binden 20 bine yükseliyorsa, sizce Jerome Powell şu anda ne düşünüyor? Finansal varlıkların bu biçimde desteklendiğini görünce aklından ne geçtiğini düşünüyorsunuz? Sistemde hala çok fazla para olduğunu görüyor. Çok fazla insan spekülasyon yapıyor. Şu anda bir sakinlik periyodu olması gereken ortamda sahiden satın almaları gerekmeyen varlıkları satın alıyor.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor! 8

Bitcoin 40.000 dolara ulaşabilir mi?

Bitcoin, analist Sahana Vibhute’in yayınladığı tahlile nazaran önümüzdeki yılın ikinci yarısında 40.000 dolar düzeyine ulaşabilir. Bu tahlile nazaran Bitcoin’in yükselişi, altcoinlerin de Bitcoin’e bağlı olarak büyümesini sağlayacak. Uzmanlar, Bitcoin’in fiyatının artmasının, kripto para piyasasında genel bir büyümeye yol açabileceğini öngörüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarih de Kondu! 7 Bitcoin Analisti: Bu Düzeyler Geliyor! 9

BTC’nin 40.000 dolar düzeyine ulaşması, piyasada heyecana neden olacak. Ayrıyeten, yatırımcılar için potansiyel fırsatlar sunacaktır. Fakat, her yatırım kararı üzere, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketleri de meçhuldür. Gün içindeki %3,5’lik keskin düşüş bunun en son göstergesi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap