Tanınan Oyun PUBG’nin Gerisindeki Güney Koreli Oyun İmalcisi Krafton, Metaverse ve NFT Dünyasına Adım Atıyor

Tanınan Oyun PUBG’nin Gerisindeki Güney Koreli Oyun İmalcisi Krafton, Metaverse ve NFT Dünyasına Adım Atıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan Oyun PUBG’nin Gerisindeki Güney Koreli Oyun İmalcisi Krafton, Metaverse ve NFT Dünyasına Adım Atıyor

Milyarder Chang Byung-gyu tarafından kurulan Güney Koreli çevrimiçi oyun geliştiricisi Krafton, metaverse için NFT geliştirmek üzere iki dijital sanat şirketine 8 milyar won (yaklaşık 6,5 milyon dolar) yatırım yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popüler oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın (PUBG) arkasındaki şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, NFT platformu Xbyblue’nun %12’lik hissesi için 4 milyon dolar ve çevrimiçi müzayede hizmeti sağlayıcısı Seoul Auction Blue’nun %6’lık hissesi için 2,5 milyon dolar ödediğini duyurdu. Her iki şirket de Güney Kore’nin 1998’de kurulan ilk müzayede evi Seoul Auction’ın yan kuruluşlarıdır.

Üç şirket ayrıca NFT ile ilgili projeler geliştirmeyi kabul etti ve Krafton’un metaverse’te kullanılabilecek NFT avatarları oluşturmasına ve satmasına izin verdi. Krafton CEO’su Kim Chang-han yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Krafton, tescilli teknolojiler geliştirme konusunda zengin bir geçmişe sahiptir. Seul Action Blue gibi yenilikçi şirketlerle yaptığımız ortaklıklar sayesinde, küresel kullanıcıların eğlenceli ve ilgi çekici bulacağı yeni deneyimler sunabiliriz.”

Ayrıca Krafton, Koreli milyarder Lee Hae-jin’in internet devi Naver’ın bir birimi olan Naver Z ile ortaklaşa “kullanıcı tarafından oluşturulan bir NFT metaverse platformu” geliştirmek için ortaklık kurduğunu da duyurdu.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap