Tanınan Borsa, Gözleri Cardano’ya Çevirdi: Bu Boğa Sinyali!

Tanınan Borsa, Gözleri Cardano’ya Çevirdi: Bu Boğa Sinyali!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Borsa, Gözleri Cardano’ya Çevirdi: Bu Boğa Sinyali!

Popüler kripto para borsası Kraken, günlük kripto işlemlerdeki patlamanın arasında Cardano (ADA) fiyatının dikkat çekici ölçüde yükseldiğini açıkladı. Kripto para borsası Kraken, Cardano’nun (ADA) günlük işlemine göre mevcut fiyat hareketinin, piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi için yükseliş göstergesi olabileceğini söylüyor. Konu hakkında ayrıntılı bilgi ve Cardano (ADA)’daki yükselişin sebepleri Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Borsa, Gözleri Cardano’ya Çevirdi: Bu Boğa Sinyali! 1

Cardano (ADA) fiyatındaki yükselişin sebepleri

Piyasanın en eski kripto para borsalarından birisi olan Kraken, uzun yıllardır kripto para alışverişinde bulunan kişilerin yakından tanıdığı borsalar arasında yer almaktadır. Kraken, en son yayınladığı yeni bir raporda, ADA‘nın fiyatının ağ faaliyetlerinin hacmiyle güçlü bir şekilde ilişkili olmasına rağmen, Cardano’nun fiyatının günlük işlemlerindeki artışa ayak uyduramadığı 2021’in sonlarından bu yana durumun böyle olmadığını söylüyor. Raporda bu konu ilgili açıklama şu şekilde:

2020 ve 2021 boyunca, ADA fiyat hareketi ile günlük işlemler arasında güçlü bir korelasyon vardı. Bu ilişki, günlük işlemlerde hafif bir artış görülürken ADA’nın fiyatının düştüğünü gördüğümüz Kasım 2021’e kadar devam etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Borsa, Gözleri Cardano’ya Çevirdi: Bu Boğa Sinyali! 2

Ünlü kripto para borsası Kraken, Cardano’nun güncellemelerine yol açan piyasa faaliyetlerini karakterize eden bir “aldatma al, haberleri sat” kalıbının olduğunu söylüyor, ancak ADA’nın fiyatı ile işlem hacmi arasındaki mevcut ilişki, ağ üzerinde azalan bir hype olduğunu gösteriyor. Ünü kripto para borsası Kraken, ADA’nın bir düzeltme aşamasından geçtiğini ve ağda merkezi olmayan uygulamalar (DApp‘ler) başlatılırken hala büyüme yolunda olduğunu söylüyor. Kripto para borsası Kraken’in raporunda konu ile ilgili açıklama şu şekilde:

Bu, ADA için varlığın ağın çıkışından ziyade hype’daki düşüş nedeniyle bir düzeltme döngüsünde olduğuna dair bir yükseliş göstergesi olabilir. DApp’lerin ağda uzun süredir beklenen lansmanı yayılmaya başladığında, bunun özellikle dikkate alınması önemlidir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Borsa, Gözleri Cardano’ya Çevirdi: Bu Boğa Sinyali! 3

Yazım sırasında, ADA 1,05 dolardan işlem görüyordu. Daha önce de bildirdiğimiz gibi son günlerde Cardano önemli bir satın alma baskısı altında kalmıştı. Veriler, piyasadan gelen ilgide önemli bir artış gösteriyordu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap