Tanınan Analist: Bu Altcoin’i Kurumsal Para ve Balinalar Alıyor!

Tanınan Analist: Bu Altcoin’i Kurumsal Para ve Balinalar Alıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan Analist: Bu Altcoin’i Kurumsal Para ve Balinalar Alıyor!

Bitcoin fiyatını 40 bin doların altına çeken son piyasa düzeltmesi büyük cüzdanları Cardano’ya yönlendirdi ve altcoin projesi işlem hacmine göre katlanarak artan bir ivme kazanıyor.

Cardano (ADA) işlem hacminde önemli bir artış görüyor

Cardano (ADA), büyük bir talep eşliğinde 21.6 milyarlık işlem hacmini aştı. Kripto uzmanı Ali Martinez, Cardano ağındaki bu tür piyasa davranışının sıklıkla kurumsal ve balina faaliyeti için bir vekil görevi gördüğüne ve önemli oyuncuların dalgalı fiyatlar için ne kadar önemli planlar yapabileceğini gösterdiğine dikkat çekiyor:

ADA işlem hacminde 21.6 milyar doları aşan bir artış oldu. Bu tür bir piyasa davranışı, çoğu zaman ADA ağındaki kurumsal ve balina faaliyetlerinin bir vekili görevi görür ve bu yatırımcıların kendilerini fiyat dalgalanmaları için nasıl konumlandırdıklarına işaret eder.

Balinalar ve kurumsal yatırımcılar tarafından yapılan işlemlerin sıklığı, genellikle 100.000 dolardan fazla olan büyük işlemler tarafından temsil edilir. Bu devasa işlemlerin hacmi, balinaların ve kurumsal yatırımcıların belirli bir günde ticaret yaptığı toplam miktarı belirler. Büyük işlemlerin hacmindeki artışlar, önemli oyuncuların daha fazla alım veya satım yaptığını gösterebilir. Çöküş durumlarında, balinaların ve büyük cüzdanların daha fazla stok yaptıkları ve dip fiyattan satın almayı tercih ettikleri biliniyor.

Cardano, balinaların biriktirdiği en önemli altcoin projelerinden biri

WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre Binance balinaları önemli miktarda ADA’ya sahip. Veriler, dev cüzdanların neredeyse 11.815.034 adet ADA’ya sahip olduğunu gösteriyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Cardano ağı yeni adreslerin %167 oranında artmasıyla on-chain aktivitede patlama yaşamıştı. Altcoin projesinin arkasındaki ana şirket IOHK, bu yılın başlarında yeni dApp’lerin piyasaya sürülmesinden sonra yeni kullanıcıların kapıda olduğunu vurguladı.

BTC Piyasası: Tanınan Analist: Bu Altcoin’i Kurumsal Para ve Balinalar Alıyor! 1

IOHK, ağın güncellemelerine değindiği yol haritasına dair şunları paylaşıyor:

Artık Basho aşamasına girdiğimize göre, optimizasyon ve ölçeklendirme için daha fazla çalışıyoruz. Bu temelleri temel alan ve DApp ekosistemindeki büyümeyle başa çıkmak için kapasiteyi ve iş hacmini sürekli olarak artıran ve ilk yüz binlerce kullanıcı, ardından milyonlarca yeni kullanıcı.

IOHK’nın medya başkanı Tim Harrison’a göre, Cardano’da şu anda 492 proje geliştiriliyor. Yazım sırasında, projenin yerel kripto para birimi ADA 1 doların hemen altında işlem görüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap