Tahminleri tutan Bitcoin analisti: “Önce çöküş gelecek. Ama sonra…”

Tahminleri tutan Bitcoin analisti: “Önce çöküş gelecek. Ama sonra…”

Paylaş
Tahminleri tutan Bitcoin analisti: “Önce çöküş gelecek. Ama sonra…”

Kripto para piyasasının ve Bitcoin’in zirve yaptığı dönemden bu yana neredeyse iki yıl geçti. Bitcoin an itibarıyla o dönem elde ettiği fiyatın yaklaşık %35’inde işlem görürken, varlık sınıfının geri kalanı için de %99’lara varan değer kayıpları söz konusu.

Bitcoin analisti: “1000 dolara yürüyoruz.”

Bitcoin’in 2018 yılında izlediği adımların pek çoğunu bilen Magic takma isimli bir analist, Nisan 2019’daki parabolik ralliyi de doğru tahmin etmişti.

Uzman analist, Bitcoin’in bundan sonraki adımının 1000 dolar olduğunu ifade etti. Ancak söz konusu düşüşün sağlıklı bir yükselişe sebep olabileceğini de sözlerine ekledi.

Uzun vadede 100 bin doların görülmesi için bu çöküş gerekli

Kripto piyasası, tam manasıyla boğa koşusuna geçmeyi başaramamasının ardınan kaos durumuna geçti. Yatırımcılar halen kaybedilen meblağları geri kazanmak için mücadele ederken altcoin’lere yönelim artmış durumda.

Pek çok kişi Bitcoin’in 10 bin doların üzerinde uzun süre tutunması gerektiğine ihtiyaç duyduğunu ifade ederken, düşüşün sebebini altcoin’lere yoran hatrı sayılır bir kesim söz konusu.

Geçmişte yaptığı doğru tahminlerle adından söz ettiren kripto para analisti, Bitcoin’in 1000 dolara dek düşebileceğini söyledi. Analist, bunun kripto para endüstrisi için iyi olacağını, yatırımcı ve proje sayısının azalmasının tam olarak ihtiyaç duyulan şey olduğunu ifade etti.

Analist, Bitcoin’in geleceğinde aşırı tehlikeli bölgeye girdiğini, eğer böyle bir düşüş meydana gelirse varlığın uzun vadeli logaritmik büyüme kanalının da tehlikeye atılacağını ifade etti. Ancak böylelikle söz konusu varlığın uzun vadede 100.000 dolarlık fiyatlara ulaşmasını beklediğini belirtti.

Bu tahmin ne kadar mantıklı?

Piyasalar döngüseldir ve bir pazar döngüsünün bir kez daha başlayabilmesi için yeterince sağlıklı bir sallanma yaşayabilmesi ve genellikle yatırımcılara teslim olması gerekir. Çok sayıda kripto para yatırımcısı gördükleri bir ralli işaretinde varlığa çok yüklendi ve varlığın fiyatını çok hızlı bir şekilde arttı. Ancak şimdi bir kez daha düştü.

Bu, kripto para yatırımcılarının asla teslim olmadıkları üzerine bir sinyal olabilir ve başka bir boğa piyasasının oluşması için böyle bir olay gerekli olabilir.

Bitcoin’in fiyat grafiği, doğrusal ölçekte incelendiğinde, piyasa döngüsünü gösteren bir şema söz konusu. Bitcoin’in sadece grafik üzerinde bir sıkıntı alanında olduğunu gösteriyor. Bu da şimdilik öfke, depresyon, umutsuzluk ve uzun vadede yüksek fiyatlar demek olabilir.

newsbtc

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap