Synthetix Network Token (SNX) Bir Ayda Yüzde 66 Değer Kazandı

Synthetix Network Token (SNX) Bir Ayda Yüzde 66 Değer Kazandı

Paylaş
Synthetix Network Token (SNX) Bir Ayda Yüzde 66 Değer Kazandı

Piyasanın en büyük 40.kripto parası olan Synthetix Network Token (SNX), geçtiğimiz son yedi gün içerisinde yüzde 30 oranında değer kazandı.

Bu yılın başlarında ortaya çıkan Snythetix projesi henüz çok popüler değil. Ancak geçtiğimiz ay yaşanan bir gelişme sonrasında insanlar SNX’i araştırmaya başladılar.

Genel Bakış

Synthetix projesinin ismi aslında başlangıçta Havven’dı ve bu bir sabitkoin projesiydi. Ancak ekip bu yılın başlarında yeniden markalaşma kararı aldı ve projenin ismini Synthetix’e çevirdi.

Ethereum tabanlı bir platform olan Synthetix günümüzde değeri hisselere veya daha farklı şeylere bağlı olan ERC-20 tokenlarını (kısaca Synth) desteklemek için geliştirildi. Synthetic ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre insanlar bu platformu kullanarak kendi Synth’lerini oluşturabiliyorlar:

Platformda SNX (Synthetix Network Token) adlı bir token kullanılıyor ve bu token sayesinde Synth üretilebiliyor. Bunu yapmak için mevcut SNX’leri bir akıllı kontrata aktarıyor, bunun değeri karşılığında ortaya Synth çıkartıyorsunuz. Sistem, akıllı kontrata aktardığınız SNX’lerin toplam değerinin yalnızca belli bir miktarı kadar Synth üretmenize izin veriyor.

Fiyatı Yükseliyor

Bu yılın başlarında ortaya çıkan bu projenin ismi normalde çok duyulmuyordu. Ancak SNX geçtiğimiz haftalarda ismini duyurmaya başladı.

Yatırım şirketlerinden Andreessen Horotiwz’e bağlı bir hesabın geçtiğimiz ay içerisinde yüklü miktarda SNX satın aldığı düşünülüyor. Blockonomi tarafından aktarılan bilgilere göre Andreessen Horowitz ile bağlantılı olduğu düşünülen bu hesap toplamda 235 bin dolarlık SNX aldı.

Kaynak: Etherscan

Andreessen Horowitz hesabı bu hamleyi yaptıktan sonra insanlar bu kripto parayı araştırmaya başladılar. Bunun sonucunda 17 Ekim’de 0.62 dolar olan SNX’in fiyatı günümüzde yüzde 66 oranında değer kazanıp 1.04 dolara kadar çıktı.

Şüpheler Var

Bazı kripto para takipçileri Andreessen Horowitz’in SNX satın almadığını, bunun yalnızca bir dedikodudan ibaret olduğunu öne sürüyorlar. Bunun sebebi ise Andreessen Horowitz’in konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmamış olması.

Ne var ki The Block’un yönetim ekibinden Larry Cermak bu şüpheleri pek mantıklı bulmuyor ve Andreessen Horowitz’in gerçekten SNX almış olabileceği mesajını veriyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap