Swipe Coin Nedir? SXP Nasıl Alınır?

Swipe Coin Nedir? SXP Nasıl Alınır?

Paylaş
BTC Piyasası: Swipe Coin Nedir? SXP Nasıl Alınır?

Swipe Coin Nedir? Swipe, fiat paralarla kripto paraları birbirine bağlamayı amaçlayan bir blok zinciri projesidir. Kriptokoin.com olarak, Swipe (SXP) nedir, nasıl çalışır, Swipe coin nasıl ve nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi merak edilen soruların cevaplarını sizin için hazırladık.

Swipe Coin nedir? SXP nasıl çalışır?

Swipe coin (SXP), Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş bir blok zinciri projesidir. Platformun yerel kripto para birimi SXP’dir. Proje, kullanıcıların fiziksel ve dijital konumlarda nakit ve kripto varlıkları satın almasına ve harcamasına izin vermek için tasarlanmıştır. Bir yazılım ve dijital cüzdan ekosistemi olarak çalışan platform, yukarıda bahsedilen hizmeti sunmak için 3 temel araç kullanır. Bu 3 temel araç, Swipe coin, Swipe cüzdan ve Swipe karttır.

Kâr amacı gütmeyen bir şirketin ürünü olan Swipe cüzdanlar, Visa ağını kullanan banka kartlarına ve bir akıllı telefon uygulamasına ileri seviyede bağlanabilir. Ayrıca, kullanıcılara geleneksel mobil cüzdanlara benzer bir deneyim sunar. Bu özellik, ücretsiz Spotify hesapları kazanmanın yanı sıra, Bitcoin’de %8’e kadar nakit para iadesi alma gibi özel kart sahibi avantajlarını da içerir. Ek olarak proje, tasarruf hesabı, kredi kartları ve tüccar ödeme işleme hizmetleri gibi ek özellikler üzerinde çalıştığını söylüyor.

Swipe Coin Nedir? Ne için kullanılır?

Bununla birlikte, Swipe cüzdanları, yalnızca ekosistemin yerel kripto para birimi Swipe coin’in (SXP) entegrasyonuyla yararlanılabilen bir dizi özelliği barındırır. Örneğin, Swipe banka kartları için ücret almaz. Bunun yerine, kullanıcılar ek avantajlarla banka kartlarına erişmek için Swipe coinlerini stake eder. Kullanıcılar Swipe ağındaki özel sözleşmelere ne kadar çok SXP coin kilitlerse, o kadar fazla ödül elde ederler.

Avantajları nelerdir?

  • Kullanıcılar Swipe kart edinerek Visa ağını kullanan bankalarda işlem yapabilir. Bunun yanında, Visa ile anlaşmalı kurumlarda, ürün ve hizmetleri satın alabilirler.
  • SXP token ve Swipe kart sahipleri, ne kadar fazla harcama yaparlarsa o kadar çok ödüllendirilir.
  • Swipe Coin sahipleri tokenlerini belirli bir vadede stake edebilir ve vade sonunda ödül elde edebilir.
  • Oldukça hızlı bir şekilde çalışan protokol sınır ötesi para transferi işlemlerini bile üç dakika içerisinde gerçekleştirebilir.

Dezavantajları nelerdir?

  • Swipe coin sahipleri, platformun sunduğu ek ödülleri elde etmek için ödeme ve işlem miktarlarında büyük rakamlara ulaşmak zorundadır. Diğer projeler, bu ödülleri, işlem başına ve ağa katkı sağlama üzerine sunar.
  • DeFi Protokolü, siber saldırılara karşı açıktır. İleride gerçekleşebilecek herhangi bir saldırıda kullanıcılar varlıklarını kaybedebilir. Bu tür projelerde, siber saldırılar yaygındır. Varlıklarını güvence altına almak isteyen Swipe kullanıcıları, fonlarını bir donanım cüzdanına aktarabilir.
  • Binance, Swipe’la ilgili bir çifti 1 Mart 2022 tarihinde liste dışı bırakacağını açıkladı. Bu kripto paranın değeri açısından olumsuz etkilere neden olabilir.

Swipe coin (SXP) nasıl alınır?

Swipe coin’in listelendiği bir borsaya üye olan kullanıcılar SXP token satın alabilir. Bunu yapmak için öncelikle tokenin listelendiği bir borsa bulunmalıdır. Bu borsalar arasında, KuCoin, Bithumb bulunur. Borsaya eksiksiz bir şekilde üye olan kullanıcılar cüzdanlarına para yatırarak SXP satın alabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap