SushiSwap, Uniswap v3 için Hazırlık Yapıyor

SushiSwap, Uniswap v3 için Hazırlık Yapıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SushiSwap, Uniswap v3 için Hazırlık Yapıyor

SushiSwap, Uniswap’ın v3 benimsemesini teşvik etmek için tokenomics’te değişiklikler önerecek.

Protokolün “Şef” mukavelelerinde yapılan değişiklikler, protokolü daha merkeziyetsiz ve inançlı hale getirmeyi hedefliyor. 

SushiSwap, Uniswap v3 için Tokenomics Değişiklik Teklifiyle Geldi

Merkeziyetsiz bir borsa (DEX) olan SushiSwap, Uniswap v3’ün benimsenmesini teşvik edecek yeni bir tokenomics modeli benimsemeye yakın.

Baş Aşçı Jared Gray verdiği bir demeçte, modelin muhtemelen Mayıs ayı sonlarında topluluk çapında bir oylamaya gideceğini söyledi. Değişiklikler onaylanırsa, bu ayın başlarında gerçekleşen multimilyon dolarlık bir hack’in akabinde faaliyetlerini destekleyen kodu uygunlaştırmak için protokolün “Şef” kontratlarının güçlendirilmesi yer alacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: SushiSwap, Uniswap v3 için Hazırlık Yapıyor 1

Baş aşçı Jared Grey açıklamalarında şu sözleri kullandı:

“V3, tokenomikleri daha verimli hale getirmemize yardımcı olacak. Uniswap v3’ün güzelleştirilmiş sermaye verimliliği, düzgünleştirilmiş ve sürdürülebilir tokenomics özellikleriyle, desteklenen 30’dan fazla ağ genelinde büyümeyi ölçeklendireceğiz.”

Gray açıklamasında, değişikliklerin protokolün güvenliğini artıracağını söyledi. Borsa, bu ayın başlarında platformun cüzdanlarından 3,3 milyon dolarlık kayba yol açan hack’in akabinde güvenliği güçlendirmeye çalışıyor. Hack, SushiSwap‘in likidite kararlarını artırırken süreçleri daha verimli bir halde gerçekleştirmeyi amaçlayan bir akıllı kontrat bileşeni olan Route Processor 2’deki bir güvenlik açığından yararlanarak gerçekleştirildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap