Şubat Ayının Gözde Kripto Parası Ethereum Oldu

Şubat Ayının Gözde Kripto Parası Ethereum Oldu

Paylaş
Şubat Ayının Gözde Kripto Parası Ethereum Oldu

Son zamanlarda büyük bir yükseliş kazanan kripto para piyasasında Ethereum, en dikkat çeken kripto para oldu. Genel olarak inişli çıkışlı bir grafik çizen kripto paralarda Ethereum ise büyük sıçramalar yapmayarak daha kararlı bir şekilde yükseldi. Oldukça uzun bir zaman boyunca ayı trendinde olan kripto paralar, henüz yeni yeni nefes almaya başladı. İlk olarak Bitcoin büyük bir sıçrayış yaşadı ve 4200 doların üzerine çıktı. Tabi Bitcoin’deki bu mutluluk kısa sürdü ve ertesi gün 3800 dolar civarlarına geriledi. Kripto para piyasasının bu seneki yıldızı Ethereum ise şubat ayında yüzde 40 artış göstererek yatırımcılarını sevindirdi.

Altcoinlerin lideri durumunda olan Ethereum, şubat ayının başında 106 dolardan işlem görüyordu. An itibariyle Ethereum’un fiyatı 142 dolar. ETH yalnızca şubat ayında yüzde 40’lık bir artış gösterdi. Bu performanstan sonra gözler Bitcoin yerine Ethereum’a çevrildi. Yapılan analizlere göre Ethereum’daki bu artış genel kripto para piyasasını etkilemiş olabilir.

Elde edilen bir başka habere göre de Ethereum ağında Constantinople hard forku uygulanacak. Bu hard fork, altcoinlerin yükselmesine sebep olabilir. Gerçekleşecek olan bu hard fork ile madencilerin işleri zorlaşacak ve çok daha zor ETH elde edecekler. Bu sayede ETH arzı azalacak ve buna paralel olarak fiyatta da ciddi değişimler yaşanacak. Ethereum’un hard fork işlemine ise bu ay içerisinde başlanacağı ifade edildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap