Stuttgart Borsası, kripto para işlemleri için mobil uygulama çıkardı

Stuttgart Borsası, kripto para işlemleri için mobil uygulama çıkardı

Paylaş
Uzman Coin: Stuttgart Borsası, kripto para işlemleri için mobil uygulama çıkardı

Almanya’nın en büyük ikinci borsası Stuttgart Menkul Kıymetler Borsası’nın iştiraki olan Boerse Stuttgart Digital Exchange (BSDEX), kripto para işlemlerinin daha kolay yapılabilmesi için bir mobil uygulama geliştirdi.

Kullanıcılar mobil uygulamada, masaüstünde olduğu gibi Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve XRP işlemlerini yapabilecekler.

Stuttgart’ta hizmet veren bir hisse senedi borsası da olan BSDEX, Alman bankacılık kanunlarında çok seçenekli bir ticari işletme olarak görülüyor. 20 binden fazla kullanıcısı olan borsada müşteriler birçok kripto para borsasında olduğu gibi 7/24 işlem yapabiliyorlar.

Borsa CEO’su Maximilian von Wallenberg, işlem hacimlerinin 1 milyar euroyu geçtiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“iOS ve Android sistemlerden cihaza indirilebilecek olan uygulama sayesinde müşterilerimiz artık rahatlıkla trade yapabilirler. Güvenilir ve şeffaf bir Alman kripto para borsası için yoğun talep vardı. Biz de buna adayız. 1 milyar euroluk işlem hacmini de geçtik. Bu da bizim başarımızın yansıması…”

Almanya’nın büyük şirketlerinden olan finansal hizmetler sağlayıcısı EUWAX AG de, BSDEX’in bir alt kuruluşu olarak hizmet veriyor. Bankhaus Scheich ve Crypto Broker AG de yine borsanın al şirketlerinden…

Bu 3 şirket de likidite sağlayıcıları olarak işlemlerde alış ve satış fiyatlarını belirlemelerinin yanısıra açık emir defterleri, mevcut emirler ve o anki piyasa durumu hakkında bilgi sağlıyorlar. Borsada ayrıca işlem ücretleri emir çeşitlerine göre de değişiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap