Streamr Nedir? VERİ Coin Nasıl Alınır?

Streamr Nedir? VERİ Coin Nasıl Alınır?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Streamr Nedir? VERİ Coin Nasıl Alınır?

Streamr nedir? Streamr, kullanıcıların veri kümeleri oluşturmasını mümkün kılmayı amaçlayan bir blockchain projesidir. Bu makalede, Streamr nedir, ne sunar, DATA coin nasıl alınır, ne için kullanılır gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık.

Streamr nedir? Proje ne sunuyor?

Streamr, veri adaptasyonu ve alışverişine yoğunlaşan zincir üstü bir ağdır. Açık kaynaklı ve merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. Kullanıcıların ve algoritmaların ağ üzerinden veri alışverişi yapmasını mümkün kılmak amacıyla akıllı sözleşmeleri kullanır. Platform, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiştir ve DATA coin isimli bir yerel kripto para birimi bulunur. Proje, veri endüstrisindeki merkezi yapıyı ve güvensiz aracıları saf dışı etmeyi amaçlar.

Stream Network ağının kullanıcıları, herhangi bir altyapıya ihtiyaç duymadan veri paylaşımı yapabilir. Veri paylaşımı yapan kullanıcılar ödüllendirilir. Kullanıcılar, bu ödülleri diğer ağ katılımcılarıyla paylaşabilir. Sistem, elde ettiği bireysel verileri, güvenli veri kümelerine dönüştürmek ve bunların ticaretini mümkün kılmak için tasarlanmıştır.

Ağ, veri ekosistemi için çeşitli araçlara sahiptir. Platform, gerçek zamanlı bir mesajlaşma ağı, veri ticareti için bir pazaryeri ve gerçek zamanlı verilerle çalışmak için araçlara sahiptir. Kullanıcıların, ödül kazanmak için sadece veri paylaşması yeterlidir. Bu bakımdan platform, risksiz kazanç imkanı sunmaktadır. Bunun yanında, oldukça düşük işlem ücretlerine sahip olan ağ, oldukça hızlı bir biçimde işlem gerçekleştirmektedir. 2017’de kitle fonlaması yapılan proje, web3 vizyonuna sahiptir.

DATA coin nedir? Ne için kullanılır?

DATA coin, Streamr platformunun yerel kripto para birimi olarak çalışan bir ERC-20 tokenidir. Varlık, akıllı sözleşmeler ile işleme girer. Kullanıcılar, DATA aracılığıyla veriler üzerinden gelir elde edebilir. DATA coin, mikro ödemeleri gerçekleştirmek, ağda veri paylaşan kullanıcıları ödüllendirmek, ağ düğümlerini teşvik etmek gibi çeşitli kullanım durumlarına sahiptir.

Bunun yanında, platformun veri pazarındaki ürünler de token ile alınıp satılır. Yazı yazılırken, 59 milyon dolarlık bir piyasa değerlemesiyle 0.07686 dolardan işlem görüyordu. Kripto paranın bir ERC-20 tokeni olması, onun benimsenmesine ve popülerliğine katkı sağlayabilir.

DATA coin nasıl alınır?

Streamr projesi ile ilgilenen yatırımcılar, DATA coin’e yatırım yapmanın yollarını aramaktadır. DATA, Binance, Uniswap ve Bitexen gibi kripto borsaları tarafından listelenmektedir. Bu borsalardan birine üye olan kullanıcılar, cüzdanlarına para yatırarak DATA token alım emri verebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap