StormX Nedir? STMX Coin Nasıl Alınır?

StormX Nedir? STMX Coin Nasıl Alınır?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: StormX Nedir? STMX Coin Nasıl Alınır?

StormX nedir? StormX (STMX) platformu, çevrimiçi satın alımlar için geri ödeme hizmeti veren bir blok zinciri projesidir. Bu makalede, StormX nedir, ne sunar, STMX coin nasıl ve nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin içi hazırladık.

StormX nedir? STMX projesi ne sunuyor?

StormX, internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların, alışveriş karşılığında kripto paralar ile ödüllendirildiği merkeziyetsiz bir platformdur. Platform, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiştir ve STMX coin adında yerel bir kripto para birimi bulunur. Platform, Proof-of-Work konsensüs protokolünü benimsemektedir.

StormX’in sunduğu temel hizmet, geri ödeme ödülleridir. Platformun, Nike, Lenovo, eBay ve Samsung gibi devleri içeren 1.000’den fazla perakende şirketiyle anlaşması bulunur. Kullanıcılar, bu perakendecilerden yaptıkları alışverişlerde token kazanabilirler. Ancak kazandıkları token miktarı üyelik türüne ve perakendeciye bağlı olarak değişir. İsteyen kullanıcılar, üyelik paketini yükselterek alışverişlerinden daha fazla ödül kazanabilirler. Platformun 6 üyelik düzeyi bulunur.

Platformdan kâr elde etmenin tek yolu geri ödeme ödülleri değildir. Kullanıcılar, platform üzerindeki mikro görevleri yerine getirerek de kripto para kazanabilir. Bu mikro görevlerin arasında, anket katılımı, oyun veya uygulama indirip deneme gibi hedefler bulunur. Mikro görevleri tamamlayan kullanıcılar STMX coin’in yanında, ETH, BTC, DAI, LTC ve YFI coinlerini de kazanabilir.

Projenin “StormX Debit Card” isimli bir banka kartı bulunur. Bu kart, Apple Pay, Google Pay veya Samsung Pay’de bir ödeme aracı olarak kullanılabilir. Platform hem IOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazlara yüklenebilir. Bunun yanında, tarayıcıya bir web eklentisi olarak da kurulabilir. Yazı yazılırken proje, 155 milyon dolar civarında bir piyasa değerine sahipti.

STMX coin nedir? Ne için kullanılır?

STMX coin, platformun yerel kripto para birimi olarak çalışan bir tokendir. Token, stake edilebilir bir yapıya sahiptir. İlgili kullanıcılar, tokenlerini belirli bir süreliğine kilitleyebilir ve vade sonunda pasif gelir elde edebilir. Bunun yanında STMX bir yönetişim tokeni olarak da kullanılabilir. STMX sahipleri, platformun geleceğinin belirlendiği karar süreçlerinde oy kullanabilir.

STMX coin, ERC-20 akıllı kontratını kullanır. ERC-20 akıllı kontratını benimseyen varlıklar, Ethereum blok zincirinde veya MetaMask ve Exodus gibi Ethereum cüzdanlarında kolayca saklanabildiği anlamına gelir.

Tokenin maksimum arzı 10 milyar adet olarak belirlendi. Bu, bu sayıdan daha fazla STMX’in asla üretilmeyeceği anlamına geliyor. Yazı yazılırken token, maksimum arzına ulaşmıştı, 10 milyar token dolaşımda bulunuyordu.

STMX coin nasıl alınır?

StormX token yani STMX coin ile ilgilenen kullanıcılar, öncelikle tokenin listelendiği bir kripto borsası bulmalıdır. Halihazırda, Gate.io, Binance, FTX, Bittrex, VCC Exchabge, HitBTC, Upbit, Nominex ve WazirX gibi kripto borsaları tokeni listelenmektedir. Bu borsalardan birine üye olan kullanıcılar, STMX satın alabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap