Starbucks’ta 2022 Yılından İtibaren BTC Ödeme Sistemi Aktif Olacak

Starbucks’ta 2022 Yılından İtibaren BTC Ödeme Sistemi Aktif Olacak

Paylaş
Starbucks’ta 2022 Yılından İtibaren BTC Ödeme Sistemi Aktif Olacak

Bilindiği üzere Starbucks ile Bakkt arasında yapılan anlaşma gereği Starbucks, alternatif ödeme yöntemi olarak Bitcoin ile ödeme yöntemini benimsedi. Starbucks, Bakkt platformundan hisse satın alması günlerce konuşulmuştu. Starbcks ile Bakkt arasında yapılan bu anlaşmayı değerlendiren ünlü yatırımcı Tim Draper, kripto para yatırımcılarına seslendi. Draper yaptığı açıklamada tüm yatırımcıların sakin olmasını ifade etti ve Starbucks’ta Bitcoin ile ödeme devrinin 2022 yılında başlayacağını söyledi.

Bu haberden sonra birçok kripto para yatırımcısı ve uzmanı bu durumla ilgili memnuniyetlerini dile getirdi. Starbucks’a Bitcoin ödeme sisteminin getirilmesi ile kripto para dünyasına karşı oluşan güvensizliğin kırılabileceği ifade edildi ve kripto paraların bu durumdan dolayı büyük fayda sağlayacağı da belirtildi. Draper yaptığı açıklamada herkesi şaşırtmaya devam etti. Draper, “2022 yılında devreye girecek olan Bitcoin ödeme sistemi ile artık herkes ödemelerini BTC ile yapabilecek. Hatta o yıllarda normal yani geleneksel para ile ödeme yapanlara hep birlikte güleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Starbucks’ın bu hamlesi birçok otoriter ve yatırımcı tarafından olumlu karşılansa da bazı kesimler için bu hamlenin Starbucks için çok riskli olduğu ifade edildi. Konuyu Bitcoin gözünde değerlendiren uzmanlar ise bu olayın Bitcoin lehine çok iyi sonuçlar doğuracağı belirtildi. Özellikle kripto paraları topluma benimsetme açısında son derece faydalı görülen bu hamle, kağıt üzerinde Bitcoin için oldukça güzel bir hamle olarak gözüküyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap