Starbucks Medyada Çıkan Haberlere Açıklık Getirdi

Starbucks Medyada Çıkan Haberlere Açıklık Getirdi

Paylaş
Starbucks Medyada Çıkan Haberlere Açıklık Getirdi

Bir temsilci, 3 Temmuz Cuma günü Motherboard gazetesine verdiği demeçte, Starbucks’ın ana akım medyanın yanıltıcı raporlarına rağmen, ödeme olarak Bitcoin (BTC) veya diğer dijital ödemeleri kabul etmeyeceğini açıkladı.

Cuma günü New York Borsası (NYSE) operatörü Intercontinental Exchange (ICE), Starbucks, BCG ve Microsoft dahil bir grup büyük kuruluşların yanı sıra “Bakkt” adında yeni bir “küresel platform ve ekosistem” yaratmayı planladığını duyurdu. 

Büyük duyuruyu takiben, Bloomberg ve CNBC de dahil olmak üzere bir dizi ana akım medya yayın organı, “Microsoft ile Yeni Starbucks ortaklığı, müşterilerin Frappuccinolar için Bitcoin ile ödeme yapılmasına izin verilecek” gibi ortaklığın, müşterilerin kripto için Starbucks’taki öğeleri satın alabileceğini ima edecek haberler yaptı.

Çok uluslu başka bir kahve zincirinin sözcüsü Motherborard’a yapılan yorumları şu sözlerle destekledi: “Müşteriler, Frappuccinolar için Bitcoin ile ödeme yapamayacaklar ancak, dijital varlıkları ABD dolarına dönüştürecek bir sistem için yeni bir platform olan Bakkt kurulacak” ve ekliyor:

“Şu anda, Bitcoin’in ticaretini ve dönüşümünü duyuruyoruz. Ancak, mekân geliştikçe müşteriler ve düzenleyicilerle konuşmaya devam edeceğiz. ”

Starbucks’ın resmi basın açıklamasında Cuma günü, projenin devam eden düzenlemesinde, fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin geleceğini içereceğini belirten proje hakkında şu şekilde ayrıntılı bilgi verildi:

“Bakkt teklifinin ilk bileşeni olan Intercontinental Exchange’in ABD merkezli vadeli işlem ve takas merkezi planı, Kasım 2018’de fiziksel depolama ile birlikte 1 günlük fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin sözleşmesinin başlatılmasına ve CFTC’nin gözden geçirilmesine ve onayına tabidir.”

Mayıs ayında, New York Times, ICE’nin fiziki teslim edilmiş BTC vadeli işlem sözleşmeleri başlatmayı düşündüğünü aktaran kaynaklara dair bir haber verdi.

Temmuz ayı sonlarında, eski Wall Street sözcüsü , kripto girişimcilerin, kripto pazarlarını kurumsal yatırımcıların rahat hissetmesine izin vermek için güvenilir bir isim saklayıcıya, Japon bankasına (HSBC’ye veya ICE veya Goldman Sachs’a) ihtiyaç duyduğunu belirtti

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap