Starbucks kazanç raporunda duyurdu: Bitcoin ve Ethereum yüklenebilecek

Starbucks kazanç raporunda duyurdu: Bitcoin ve Ethereum yüklenebilecek

Paylaş
Uzman Coin: Starbucks kazanç raporunda duyurdu: Bitcoin ve Ethereum yüklenebilecek

Birçok büyük şirket gibi Starbucks’ın da çeyrek kazanç raporu yayımlandı. Özellikle şirketin 2008’den bu yana devam eden ödül uygulamasını kullanan kişi sayısında ciddi bir artış olduğu görülürken, rakam 24.8 milyona çıktı. Bu sayı geçen senenin aynı döneminden %28 daha fazla…

Kartlara Bitcoin ve Ethereum yüklenebilecek

Şirketin kazanç raporunda ayrıca önemli bir de kripto para detayı vardı. Uzun süredir Bakkt ve PayPal ile ortaklığı bulunan ve bu nedenle kripto para hamlesi de beklenen şirket, direkt olarak kripto para ile alım açıklaması yapmamış olsa da, Starbucks kartlarına yükleme yapılabileceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada ise kartlara kripto para yüklemek için “Kripto paralar fiat paraya çevirilip daha sonra Starbucks kartına yükleme yapılabilir” denmesi de dikkat çekti. Birçok kullanıcı özellikle sosyal medyadan bu duruma anlam veremediklerini belirttiler.

ABD’deki saatlik ödemelere de 2022 yazından itibaren zam yapılacağını ve ortalama saatlik ücretin 15 dolardan 17 dolara çıkarılacağını belirten şirket ayrıca blok zincir teknolojisi entegrasyonuyla ödül programını da ilerleteceğini açıkladı. Özellikle ABD ve Kanada’da müşteriler, şirketlerin bağlılık ve ödül programlarına büyük değer veriyor.

Starbucks’ın kripto para ödeme kabul hamlesi müşteriler ve kripto para yatırımcıları tarafındna uzun süredir beklense de, Bakkkt ve PayPal gibi şirketlerle yapılan ortaklıklara rağmen bu hamle bir türlü gelmemişti. Starbucks kartına kripto para yüklenebilme seçeneği bu hareketin ilk adımı olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap