Starbucks ile Bitcoin Anlaşmaya Vardı

Starbucks ile Bitcoin Anlaşmaya Vardı

Paylaş
Starbucks ile Bitcoin Anlaşmaya Vardı

Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks, bu sene itibariyle tüm şubelerine Bakkt sistemini getirtecek. Bu sistem sayesinde müşteriler artık ödemelerini Bitcoin ile yapabilecek. Starbucks’ın, Bakkt’tan çok ciddi bir miktarda hisse satın aldığı öğrenildi. Starbucks’ın ne kadarlık bir hisse aldığı ise henüz öğrenilemedi. Starbucks, yapıtğı bu yatırımın bütçesinin pazarlama bütçesinden geldiğini açıkladı. Bu sebepten ötürü birçok otoriter, Starbucks’ın çok önemli ve mantıklı bir yatırım yaptığını ifade ediyor.

Ünlü kahve zinciri Starbucks, şubelerine getirteceği Bakkt sistemi sayesinde artık müşterilerine kripto para ile ödeme imkanı sunacak. Starbucks’ın bu kararından sonra kripto paralara karşı olan güveninde artması bekleniyor. Aynı zamanda Bakkt’ın kullanıcılarının da destekleneceği tahmin ediliyor.

Starbucks’ın mobil ödeme yöntemini Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanan sayısının 30 milyon olduğu açıklandı. Starbucks’ın bu mobil ödeme sistemindeki kullanıcı büyüklüğü Google Pay ile Google Play mağazalarını geride bıraktı. Starbucks’ın Bakkt ile anlaşması ilk olarak Amerika’daki Starbucks müşterileri için başlayacağı öğrenildi. Kısa zaman içerisinde ise tüm dünyada bu sistemin aktif olması öngörülüyor.

Bitcoin ile anlık ödeme sisteminin yaygınlaşması ise yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Çünkü bu tür büyük şirketlerle olan ortaklıklar kripto paralarında piyasa değerini arttırmakta ve kripto paralara karşı olan güveni de aynı oranda arttırıyor. Yatırımcılarda bu durumun farkında olduğundan dolayı gerçekleşen bu yeni gelişmelerden oldukça memnun oldukları da gelen bilgiler arasında.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap