Standard Chartered’dan Bitcoin yatırımcılarını sevindiren bir fiyat varsayımı geldi

Standard Chartered’dan Bitcoin yatırımcılarını sevindiren bir fiyat varsayımı geldi

Paylaş
BTC Piyasası: Standard Chartered’dan Bitcoin yatırımcılarını sevindiren bir fiyat varsayımı geldi

Investing.com – Standard Chartered tarafından bugün yapılan açıklamada Bitcoin fiyatına yönelik kestirimin üst istikametli revize edildiği görüldü.

Reuters haberine nazaran kişisel ve kurumsal alanda faaliyet gösteren çok uluslu İngiliz Bankası Standard Chartered, Bitcoin’in bu yıl sonu 50.000 dolara ulaşabileceği varsayımında bulundu. Bunun yanında 2024 yılı için de kestirimde bulunan banka analistleri, kripto paranın önümüzdeki yılın sonuna kadar 120.000 dolar ulaşmasını bekliyor. 

Standard Chartered, Nisan ayında da piyasayı domine eden kripto para hakkında da görüş bildirmişti. Bankanın Nisan raporunda kripto kışının bittiğine yönelik bir görüş bildirilirken Bitcoin’in 2024 yılı sonuna kadar 100.000 dolara ulaşabileceği kestirimi yapılmıştı. Bugün gelen açıklamada Standard Chartered’ın Bitcoin ile ilgili fiyat kestirimini üst taraflı revize ettiği görülüyor. 

Çok uluslu bankanın Bitcoin fiyatındaki müspet görüşü, Bitcoin madencilerine bağlandı. Analistler, madencilerin çıkardıkları Bitcoin’leri biriktirme eğiliminde oldukları ve bunun da kripto para fiyatını üst itebilecek değerli bir faktör olabileceği üzerinde durdu. Bitcoin ağında ayrıyeten önümüzdeki yıl halving gerçekleşeceği için geçmiş datalara nazaran bu kıymetli aktiflik öncesi BTC’ye talebin artması beklentiler dahilinde.

Standard Chartered analisti raporda Bitcoin madencili kârının istikrarlı formda arttığına değindi ve bu durumun nakit girişlerini korurken satış baskısını azaltan bir öge olarak yorumladı. Bu da Bitcoin arzını kısabilecek bir faktör olarak kripto para fiyatını artırabilecek bir durum olarak yorumlanıyor.

Bitcoin’de son durum

Bitcoin, haftaya düşüş eğilimli bir görünümde 30.000 dolar düzeyini test ederek başladı. Son 24 saatte yarım puanlık düşüş kaydederken öğlen saatlerinde 30.100 dolar düzeyinde süreç görüyor. 

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap