Sonny Singh: Bitcoin Yakın Bir Tarihte Temel Ödeme Aracı Haline Gelecek

Sonny Singh: Bitcoin Yakın Bir Tarihte Temel Ödeme Aracı Haline Gelecek

Paylaş
Sonny Singh: Bitcoin Yakın Bir Tarihte Temel Ödeme Aracı Haline Gelecek

BitPay‘in baş işletme sorumlusu Sonny Singh, son zamanlarda Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak etkinliğini onayladı ve “bitcoin’in spekülasyon ve ticaret dışındaki şeyler için dünyanın her yerinde kullanıldığını” belirtti. BitPay CEO’su “Önemli olan, Bitcoin’in aslında spekülasyon ve ticaret dışındaki şeylerin tümü için dünyanın her yerinde kullanılıyor olmasıdır” diyor. Bay Singh, Bitpay’ın geçtiğimiz yıl ödemelerde 1,2 milyar dolar yaptığını sözlerine ekledi. İnsanlar, Bitcoin kullanarak 1.2 milyar dolarlık harcama yaptılar.

Bitcoin’in şu anda bir ödeme aracı olarak çalıştığı inancına rağmen, Bay Singh, büyütmeyi teşvik etmek için kripto para biriminin faydaları konusunda daha fazla eğitim ihtiyacının altını çizdi. Konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Amerika’da herkes kredi kartlarını kullanarak internete giriyor ve kredi kartı numaralarını kullanıyor. Ancak, kredi kartı numaralarınızı vermeniz gerekmediğinden, QR koduyla bunu yapmak daha güvenli ve kolaydır. Tüccarlar Amerika’da Bitcoin ile ödeme yaparak para biriktiriyorlar, çünkü işlem ücreti olarak sadece % 1 ödüyorsunuz, ancak kredi kartlarıyla% 4’lük bir oran. Bitcoin ile ödeme yapıyorsanız tüccarlar çok para kazanabilir. Ama yine de anlamıyorlar, bunun hakkında eğitilmeleri gerekiyor. Ve tüketiciler, Bitcoin ile harcama alışkanlığını elde etmek zorunda. Çünkü bu yol, kredi kartlarından daha iyi ve hızlı ayrıca gizlilik açısından da  daha iyi ”dedi.

Tipik Amerikan kripto-parazit-kullanıcısı Singh, temelde Bitcoinin faydası yerine spekülasyonla ilgilendiğini belirtti:

“Amerika’da bir çok insan, Bitcoin’i duymuştur, ancak çok az insan Bitcoin sahibi. Teknoloji insanları ve kolej çocukları bile Bitcoin aldılar fakat harcamayacaklar. Sadece spekülasyonlardan dolayı aldılar. Onlara Bitcoin hakkında sorular sorarsanız, size fiyat hakkında bilgi verebilirler, ancak başka bir kullanım alanı olduğunu düşünmezler, çünkü bunu bir yatırım aracı olarak görürler. Bu insanlara Bitcoin kullanmı konusunda bilinçlendirmeliyiz ”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap