Son Veriler Türkiye’yi Bitcoin ve Altcoin Piyasasında Liderliğe Taşıyor!

Son Veriler Türkiye’yi Bitcoin ve Altcoin Piyasasında Liderliğe Taşıyor!

Paylaş
Son Veriler Türkiye’yi Bitcoin ve Altcoin Piyasasında Liderliğe Taşıyor!

Kriptokoin.com – Bitcoin ve kripto paraların en çok benimsendiği ülkeler düşünülürken, Türkiye akla ilk gelen ülke olmayabilir. Ancak Statistica’nın 2019 Küresel Tüketici Anketi Türkiye’nin kripto para benimsenmesi ve kullanımında ilk sırada yer aldığını gösteriyor.

Türk halkı her zaman Bitcoin ve kripto yanlısıydı

Statistica’ya göre, kripto paraların yaygın kullanımıyla Türkiye, dünyada yüzde 20’lik oranla ilk sırada yer alıyor. Ayrıca veriler, Türklerin yüksek oranda Bitcoin ve kripto paralar hakkında bilgi sahibi olduğunu da ortaya koyuyor. Türkiye, kuşkusuz bir kripto devi haline geldi ve geçtiğimiz dönemlerde ülke bir kripto para çıkaracağını duyurdu. Aynı zamanda Türkiye, kısa süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk kripto para testinin 2020 yılında yapılacağını duyurmasıyla kripto sektörüne yönelik kritik bir hamle atmış oldu.

Türkiye hükümeti başlangıçta kripto para birimlerini benimseme konusunda isteksiz olsa da insanlar kripto paraları her zaman yararlı buluyorlardı.  Nisan 2015 tarihli ING araştırması, Türk vatandaşlarının %45’inin Bitcoin (BTC) gibi dijital para birimlerinin geleceği para birimi olduğuna inandığını tespit etti. Bu, ankete katılan tüm Avrupa ülkeleri arasında en yüksek orandı ve Avrupa ortalaması olan %28’i geçti. Bu daha yüksek kripto kabulü, Türk halkının finansal faaliyetler için mobil cihazları daha kolay kullandığını gösteriyor. Aynı ankette, Türklerin %56’sının Avrupalı ​​tüketicilerin ortalama %33’ünün aksine mobil ödeme uygulamaları kullandığı ortaya konuldu.

Türkiye’deki çevrimiçi ödeme sektörü Bitcoin’i kabul etmeye hazırdı

Türkiye’deki çevrimiçi ödeme sektörü kriptoyu kabul etmeye hazırdı. Ayrıca bu konuda ilk fırsat, PayPal’ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından lisansının reddedilmesinin ardından ülkede yasaklanması durumunda geldi. Ülkede kripto kullanımı, çevrimiçi ödeme alanını doldurmak için benzeri görülmemiş bir düzeye ulaştı. Hem risk sermayesi fonu Boğaziçi Ventures hem de oyun yayın şirketi Netmarble EMEA’nın başkanı olan Barış Özistek, kriptonun ülkedeki ileri düzey oyun pazarında fazlaca kullanıldığını belirterek, Cointelegraph’a şunları söyledi:

Türkiye’de 30 milyondan fazla aktif oyuncu var. Oyun, sanal ekipmanların ve dijital para biriminin ilk kez kullanıldığı ve en sık kullanıldığı alandır.  Türk kullanıcılar, piyasalarda arz ve talep yaratıldığında sanal varlıkların değerinin arttığını biliyorlardı veya popülerliklerine bağlı olarak değerlerinin düşürebileceklerini biliyorlardı. Bu nedenle Türk kullanıcılar kripto para birimlerini çok hızlı ve kolay bir şekilde kabul ettiler. Tabii ki, Türk kullanıcılar arasında dijital okuryazar kişilerin yüksek yüzdesi ve tarihsel geçmişimizdeki ticari farkındalık bu duruma katkıda bulundu.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap