Son Dakika: Yarım Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Taşındı! Bittrex Hacklendi Mi?

Son Dakika: Yarım Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Taşındı! Bittrex Hacklendi Mi?

Paylaş
Son Dakika: Yarım Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Taşındı! Bittrex Hacklendi Mi?

Kriptokoin.com – Devasa bir Bitcoin balinası, bir dış cüzdandan Bittrex’e yaklaşık 415 milyon dolar değerindeki 57.577 BTC’yi yeni aktardı. Transfer ücreti sadece 5 dolardı. Ayrıca bu işlemden önce dev bir balina, 313 milyon dolar değerindeki BTC’yi, Bittrex’ten bilinmeyen bir cüzdana transfer etti. Bu balina hamleleri borsanın hacklendiği yönündeki söylentiler ile piyasayı karıştırdı.

313 milyondan sonra şimdi de 415 milyon dolarlık Bitcoin transferi piyasayı karıştırdı

Bugün, büyük Bitcoin transferleri nedeniyle, kripto para birimi dünyasında bazı şaşırtıcı dedikodulara geziniyor. Büyük balina işlemlerinin takipçisi Whale Alert, bugün erken saatlerde yaklaşık 313 milyon dolar değerinde BTC’nin Bittrex’ten çekildiğini bildirdi.  Açıklamaya göre, Bittrex kripto para borsasının cüzdanlarından bilinmeyen bir cüzdana 43.654 Bitcoin (BTC) aktarıldı. Bununla birlikte, bir başka BTC devri daha yeni Bittrex’te depolanan bir zincire kaydedildi.

Whale Alert’e göre, 57.577 BTC (415 milyon dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdandan yeni taşındı ve Bittrex’e yatırıldı. Toplamda işlem ücreti sadece 5 dolardı. Bu balina hareketleri uzmanlara göre, çeşitli nedenlerle garipti. İlginç bir şekilde işlem, her biri farklı BTC sayısına sahip 19 Bitcoin adresinden oluşuyordu. Hepsi şimdi 57.577 BTC içeren bu alıcı adresinde sona erdi. Adres aktif görünüyor, yaklaşık 54 işlem kaydedildi, ancak nispeten yakın bir zamanda oluşturuldu. İlk kaydedilen işlem 27 Kasım 2019’da gerçekleşti ve adresin Bittrex’e ait olduğu tahmin ediliyor.

Bittrex’in hacklendiği yönündeki söylentiler güçleniyor! Doğruysa BTC çakılabilir

Whale Alert adresi Bittrex’in kendisine ait olarak belirtiyor, ancak durum hala belirsiz.  Ağ analizcisi başlangıçta açıklamalarını düzeltmeden önce adresin “bilinmeyen bir cüzdan” olduğunu iddia etti. Bu nedenle piyasada Bittrex’in hacklendiği yönündeki söylentiler güçleniyor. 313 milyon dolar değerindeki BTC’nin daha önce Bittrex’ten çekildiği göz önüne alındığında, bu balina hareketi özellikle dikkat çekici. Bugün erken saatlerde Bittrex’ten çekilen fonların bir kısmı aynı adreste Bittrex’e geri gönderildi. Bu uzmanlara göre, bu iki toplu transferin Bittrex’in kendisiyle ilgili olabileceğini gösterebilir ya da birisi sadece basitçe Blockchain’de oyun oynamaya başladı.

Sonuç olarak, eğer piyasadaki hack söylentileri doğruysa transfer edilen BTC’lerin borsanın rezervlerinin yaklaşık yüzde 35’ine denk gelmesi nedeniyle, piyasada ciddi bir düşüşe neden olabilir. 415 milyon dolarlık bir transfer için beş dolarlık bir transfer ücreti de etkileyici görünüyor. Ancak bu balina işleminin transfer ücreti son zamanlardaki BTC transferlerine kıyasla yüksek kalıyor. Geçen hafta, bir kullanıcı yalnızca 0,40 ABD doları ücret karşılığında 46.000 BTC (337 milyon ABD Doları) taşıdı. Bitcoin’le ilgili kritik haberler için “Bitcoin Tahminleri Tutan Analistler, BTC’nin Sıradaki Adımını Açıkladı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap