Son Dakika Ripple Haberleri: XRP’den Tarihi Rekor, Dev Borsa Entegrasyonu ve Daha Fazlası…

Son Dakika Ripple Haberleri: XRP’den Tarihi Rekor, Dev Borsa Entegrasyonu ve Daha Fazlası…

Paylaş
Son Dakika Ripple Haberleri: XRP’den Tarihi Rekor, Dev Borsa Entegrasyonu ve Daha Fazlası…

Kriptokoin.com – Piyasa değeriyle en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) 2019 yılında kendinden beklenen performansı sergileyemedi ve yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Kripto para 0,20 dolara kadar gerileyerek 2 yıldır görmediği düşük seviyelere kaydı. Ancak XRP konusunda umutlarını hala taze tutan analist ve uzmanlar da yok değil. Bunun nedeni Ripple’ın XRP kullanımı ve genişlemesi adına bir çok kritik yeniliğe imza atmasıdır. Bizde sizler için son dönemde Ripple (XRP) fiyatını etkileyebilecek nitelikte olan önemli gelişmeleri makalemizde derledik…

Ripple’da yeni koridorlar, yeni benimsenme dalgası ve kilometre taşları

En büyük kripto para birimi borsalarından biri olan Bitstamp kullanıcıları, artık XRP sayesinde hesaplarını anında ABD doları ile finanse edebiliyor. Avustralya merkezli FlashFX yeni Talep Üzerine Likidite (ODL) koridoru açtıktan sonra bu mümkün oldu. Daha önce bildirdiği gibi, Ripple Kasım ayında 300 müşteriyi aştı ve bu 2019 yılına kadar şirketin en güçlü yılı oldu. Şu an itibariyle, iki düzine şirket Ripple’ın sınır ötesi ödemeler için ODL çözümüne güveniyor. Müşterileri arasında FlashFX, goLance, Viamericas ve büyük para transfer şirketi MoneyGram bulunuyor.  FlashFX’in CEO’su Nicolas Steiger, konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Ripple’ın Talep Üzerine Likidite ürününün ilk uygulayıcılarından biri olarak, müşterilere yönelik sınır ötesi ödemeleri yalnızca dramatik bir şekilde iyileştirmekle kalmayıp, aynı zamanda alt hattımızı etkileme potansiyelini de ilk elden gördük.

Son zamanlarda Blockchain startup’ı Ripple, Avrupa ve Avustralya’da yeni ödeme koridorları açmak için MoneyGram’a 50 milyon dolarlık yatırımını tamamladı. Anlaşma XRP’nin, kripto paranın benimsenmesini teşvik etmesi beklenen köprü para birimi olarak kullanılması gerektiğini öngörüyor. Yeni yayınında FlashFX, Bitstamp kullanıcılarının artık bir SWIFT aktarımının tamamlanması için günleri beklemelerinin gerekmediğini belirtiyor. Kriptokoin tarafından bildirildiği üzere Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin SWIFT ödemelerine daha iyi bir alternatif olduğunu iddia ediyor. CEO’ya göre, XRP tokeni değişken kalırken, Ripple işlemlerini o kadar hızlı işler ki müşterileri önemli bir fiyat düşüşünden etkilenmez.

Ripple rekorlara doymuyor! XRP işlemleri yeni bir ATH kaydetti

29 Kasım’da, XRP’nin günlük işlem hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve ilk defa 4,4 milyonu aştı. Kısa süre önce XRP Ledger’ı üzerinde işlemler yeni bir tarihi zirveye ulaştı. Son verilere göre, XRP ağında 29 Kasım’da 4,5 milyon işlem gerçekleştirildi. Bu seviye, 23 Kasım’daki bir önceki ATH’ye kıyasla  %11 artışa işaret ediyor.

Ripple, para transferi devi MoneyGram’a 20 milyon dolar daha yatırım yaptı

Ripple (XRP), dev para transferi şirketi MoneyGram’a 20 milyon dolar daha yaptı ve 50 milyon dolarlık taahhüdünü tamamladı. Ripple, ilk etapta MoneyGram’a 50 milyon dolarlık bir yatırım taahhüdünde bulundu ve Haziran ayında ilk 30 milyon dolarlık yatırımı gerçekleştirdi. Para transfer devi MoneyGram tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında şirket kısa süre önce Ripple’dan 20 milyon dolar daha yatırım aldı. Sonuç olarak Ripple (XRP)’ın MoneyGram yatırımı tamamlandı.

Ünlü uzman: Bankalar asla Ripple (XRP)’ı kullanmayacak!

Ripple, sınır ötesi ödemelere ve havale işlemlerine bağlı devrimci çözümler önerdiğini iddia ediyor. Şu anda ağı, dünya genelinde 200’den fazla bölgesel ve uluslararası bankayı içeriyor. Ancak Ripple, yakın zamanda Coinmetrics.io‘nun kurucu ortağı Nic Carter‘ın sert eleştirilerine maruz kaldı. Nic Carter bankacıların “bankalar XRP kullanacak” iddiasından nefret ettiğini ve hiçbir zaman XRP kullanmayacaklarını öne sürdü. Ünlü uzman iddiasına gerekçe olarak da bankaların altyapısal sorunlarını belirtti. Son Dönemdeki kritik XRP haberleri için “Ünlü Analist “Ripple’dan Uzak Durun” Dedi ve Bu Seviyelere İşaret Etti!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap