Son Dakika Ripple Haberleri: Ripple CEO'sundan Bomba Gibi Açıklama

Son Dakika Ripple Haberleri: Ripple CEO'sundan Bomba Gibi Açıklama

Paylaş
Son Dakika Ripple Haberleri: Ripple CEO'sundan Bomba Gibi Açıklama

Kriptokoin.com – Ripple (XRP)’ın en iyileri çeyrek dönemdeyken, fiyat Temmuz ayının başından Eylül ayının sonuna kadar 0,40 dolardan 0,25 dolara düştü. Bu, ABD dolarına karşı üç ay boyunca %35’lik bir düşüşü gösteriyor. Fiyatlar, bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle en büyük üçüncü kripto para biriminin 0,29 dolara yükselmesiyle biraz düzeldi. Buna rağmen, XRP’nin performansı hala aynı düzeyde ve %22 oranında düştüğü düşünülen Bitcoin’in performansından düşük olduğu açık. Peki fiyat için şimdi yön neresi? Katalizör olabilecek nitelikte gelişmeler var mı? Hep birlikte XRP’deki son dakika gelişmelerini inceleyelim…

Ripple CEO’su: XRP, geleneksel paralardan 10 kat daha güvenli!

Ripple, XRP’nin bugün hala daha popüler bir seçenek olan para birimleriyle uluslararası ödemeler yapmak için 10 kat daha güvenli olduğunu söylüyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın XRapid sisteminin fiattan 10 kat daha güvenli ve uluslararası ödemeler yapmak için fiat ile kıyaslandığında sadece onda biraz uçucu olduğunu belirtiyor. Brad Garlinghouse’a göre fiat, XRP’nin hızı ve güvenliği ile rekabet edemez.

Bitso’daki XRP Likidite Endeksi yeni ATH’yi gördü: 4 milyon XRP’yi aşıyor!

Ripple, İsteğe Bağlı Likidite (ODL) talebinde, firmanın 3. çeyrek raporuna göre önemli bir artış kaydetti. 4. Çeyrekte, XRP ODL sistemi, Meksika koridoru boyunca artan likidite kaydetti. Bu, XRP likidite endeksinin üssel olarak yükselmesine ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinin üzerine çıkmasına neden oldu. XRP likidite endeksine göre, 1 Kasım’da 414 milyon XRP ile yeni bir rekor kaydedildi. Ek olarak, Meksika koridorunun toparlanma hızıyla birlikte, raporlar ayrıca Ripple’ın şirketten resmi bir açıklama gelmemesine rağmen yeni bir İsteğe Bağlı Likidite (ODL) platformuna girebileceğini öne sürüyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse: MoneyGram XRP genişlemesi konusunda ısrarcı

Son zamanlarda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın Talep Üzerine Likidite (önceden xRapid olarak bilinen) hizmetini diğer bölgelere genişletmenin olası yollarını bulmak için MoneyGram CEO’sunun şahsen kendisine ulaştığını ortaya koydu. Bu istek şimdi de son teslim tarihi ile teyit edildi.

Ripple’a yeni banka ortağı: TPBank!

Kripto devi Ripple, dünyadaki global ağı RippleNet’te daha fazla banka kaydına devam ediyor. Daha önce Kriptokoin tarafından bildirildiği üzere, Asya ve Japonya’da Ripple, Blockchain teknolojisi ortağı olan mali dev SBI ile büyük işlere imza atıyor. Bu yöndeki ilk adım, RippleNet’te başlatılan MoneyTap ödeme uygulamasının, bir başka popüler Japon ödeme uygulaması olan PayPay ile işbirliği içinde gerçekleşmesi olacak. Bir başka güzel haber ise, Ripple’ın şimdi Vietnam’a seyahat edebileceği.

Yakın tarihli bir röportajda, TPBank CEO’su Nguyen Hung, TPBank’ın daha hızlı işlemler için SBI ile işbirliği yapmayı planladığını doğruladı. RippleNet, yeni Blockchain teknolojisine dayalı olarak Ripple Labs ve SBI Ripple Asia arasında ortaklaşa kuruldu. SWIFT gibi geleneksel sistemlerin aksine, RippleNet işlemleri, mesafeden bağımsız olarak dünyanın herhangi bir yerine gönderilen parayı tamamlamak ve almak için birkaç dakika alır.

Japon finans devinden kritik Ripple (XRP) hamlesi

Japon finans devi SBI, mobil ödeme şirketi PayPay ile ortaklık kurarak milyonlarca kullanıcıya Ripple destekli ödemeler uygulaması MoneyTap’i getirdiğini söylüyor. MoneyTap Ekim başında piyasaya sürüldü. Bangalore tabanlı stratup, bankacılık devi ve Ripple ortağı SBI Holdings’in bir yan kuruluşudur. Duyuruya göre, ortaklık, yeni nesil finansal altyapı sağlamak için Ripple’ın dağıtık muhasebe teknolojisini kullanan para transferi uygulamasına dayanacak.

Ripple kurucusu: Çin onayından sonra ABD XRP ve diğer kripto paraları düzenleyebilir

Ripple kurucusu Chris Larsen, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in Blockchain teknolojisine yönelik son onayının ABD düzenleyicileri üzerinde baskı oluşturduğunu söyledi. Larsen, San Francisco Blockchain Week’teki yeni röportajında, dünyanın en büyük ekonomilerinden birinin hareketinin, ABD’nin Blockchain ve dijital varlıklar gibi yeni ortaya çıkan fintech çözümlerini destekleyen net kurallar oluşturmasının ne kadar kritik olduğunu ortaya koyduğunu belirtti. Larsen, ABD’nin Bitcoin ve kripto paraları benimseme ve desteklemede oynadığı kritik role işaret ediyor. Ripple kurucusu Chris Larsen, bankalar ve finansal kurumlarla ilişkilerde doğabilecek komplikasyonlar nedeniyle düzenleyicilerin daha uzun sürede harekete geçeceğini düşünüyor.

Bir milyar XRP’nin kilidi açıldı

Kısa süre önce bir milyar XRP’nin kilidi açıldı. Ripple, 2017 yılının Aralık ayında 55 milyar XRP’yi kilitledi ve aylık 1.000.000.000 XRP’lik bir sürüm yayınladı. Hareket, yatırımcılara tüm varlıklarını bir kerede asla satmayacaklarını garanti etmek için tasarlandı.

Ripple, XRP ekosistemini büyütmek için yeni adımlar atıyor

Ripple, XRP ekosistemini büyütmek için yeni bir ürün yöneticisi arıyor. Yeni bir iş listesine göre, Ripple Birleşik Krallık’ta bulunan ve Talep Üzerine Likidite adı verilen, Ripple’ın XRP tabanlı sınır ötesi ödeme çözümünün benimsenmesini artırabilecek birini arıyor:

Bu Ürün Yöneticisi, bu ürünün tamamen yeni özelliklerine sahip olan On Demand Likidite ekibine güçlü uygulama becerileri ve yaratıcılık getirecek. Rol, sipariş sistemleri, ticaret teknolojisi ve ekosistemin bir parçası olan yapı ürünleri tutkusu hakkında bilgi sahibi olan biri için en uygun olanıdır. Dijital varlıklar ve döviz bozdurma konusundaki endüstri eğilimlerini anlıyorsunuz ve bu fırsatları XRP ile sınır ötesi ödemelerin benimsenmesini sağlayan özellik setlerine nasıl dönüştüreceğinizi biliyorsunuz.

Ripple’ın yatırım kolu Strata Labs’ı satın aldı

Ripple’ın Xpring’i, Interledger altyapısının oluşturulmasına odaklanan yeni bir girişime yatırım yapıyor. Ripple’ın yatırım kolu Xpring, Interledger (ILP) ağının geliştirilmesi üzerinde çalışan az bilinen bir kuruluş olan Strata Labs’ın satın alındığını duyurdu. Strata Labs, iki vizyon sahibi Austin King ve Dino Rodriguez tarafından yönetiliyor. İkili, ILP ağının tüm potansiyelini ortaya çıkarmalarına izin verecek yeni bir şirket kurdu.

Moneygram Ripple ve XRP ile genişleme stratejisini açıkladı

MoneyGram, yıl sonuna kadar yeni koridorlara girmek için fintech’in XRP tabanlı sınır ötesi ödeme çözümünü kullanarak Ripple ile ortaklığını genişletmeyi planlıyor. MoneyGram’ın 2019 üçüncü çeyrek raporuna göre, Ripple ile olan yenilikçi ortaklığı “ilerliyor”. Ripple ile ilgili  diğer önemli gelişmeler adına “İşte Ripple Fiyatını Etkileyebilecek 17 Kritik Gelişme” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap