Son Dakika Ripple Haberleri: Gizemli XRP Balinası, Milyar Dolarlık Şirketten XRP Raporu ve Daha Fazlası…

Son Dakika Ripple Haberleri: Gizemli XRP Balinası, Milyar Dolarlık Şirketten XRP Raporu ve Daha Fazlası…

Paylaş
Son Dakika Ripple Haberleri: Gizemli XRP Balinası, Milyar Dolarlık Şirketten XRP Raporu ve Daha Fazlası…

Kriptokoin.com – Ripple (XRP) son günlerde ciddi değer kayıpları ile yüzleşti ve kripto para 0,20 dolara kadar düştü. Daha sonra ise fiyat 0,22 dolar civarında istikrar buldu. XRP uzun süredir bir yükseliş hareketi beklenen kripto paraların başında geliyor ancak henüz bir ralli başlatmış değil. XRP fiyatı konusunda analistler de ikiye bölünmüş durumda. Kimileri kripto paranın sıfıra düşeceğini öne sürürken kimileri de inanılmaz fiyat tahminleri ile yatırımcıları sevindiriyor. Peki son dönemde XRP fiyatına etki edebilecek nitelikteki önemli gelişmeler nelerdir? Sizler için bu nitelikteki haberleri makalemizde derledik…

Ripple’ın XRP’si ilk kez küresel haber lideri BBC’de

Ripple’ın XRP’si ilk kez küresel haber lideri BBC’de. BBC, verimsiz sınır ötesi ödemeleri çözen üçüncü büyük kripto para birimi olan XRP hakkında bir bölüm yayınladı. En yeni iş güncellemelerini tartışmaya adanmış bir program olan “Worklife”ın yeni bir bölümü sırasında, XRP günler sürebilecek pahalı ve verimsiz işlemler için uygun bir çözüm olarak sunuldu.

50 milyon Ripple (XRP) taşındı! Satış dalgası mı geliyor?

Balina gözlemcileri bir dizi büyük kripto işlemlerini takip ediyor. Kripto balinası izleyicisi Whale Alert, bilinmeyen bir cüzdandan Lüksemburg merkezli borsa Bitstamp’a 11 milyon dolar değerindeki 49.999.995 XRP’lik bir hareketi tespit etti. Transferin Bitstamp’ın güvenlik amacıyla yaptığı bir işlem mi ya da bir yatırımcının satış yapmak için mi XRP’leri taşıdığı merak konusu olmaya devam ediyor.

Bu arada, defterdeki en büyük Bitcoin sahiplerinden bazıları ortaya çıkıyor. Son 24 saatte, altı ayrı işlemde 59 milyon dolar değerinde 8.312 BTC gönderildi. Bu transferlerden üçü, BTC’nin piyasada satılabileceğini göstererek, bir borsaya taşınmasını içeriyor. Diğer üç transfer kripto borsalarından bilinmeyen cüzdanlara olan hareketler olarak tanımlanabilir.

Milyar dolarlık yatırım şirketinden çarpıcı XRP raporu

Kurumsal kripto varlık yöneticisi Grayscale, para biriminin geçmişi, protokolü, fiyatı, işlem hızı ve daha fazlasını analiz ederek, dijital varlık XRP hakkında detaylı bir rapor yayınladı. Raporda, XRP Ledger’ın erken geliştiricilerinin mevcut finansal sistemlere meydan okumaya odaklandıkları ve XRP’yi pazarın başındaki üçüncü en büyük kripto para birimi haline getiren hızlı bir protokol oluşturdukları belirtiliyor.

Grayscale, XRP Ledger’ının ademi merkeziyetçi yapısını vurguluyor. Bununla birlikte, raporda ayrıca Ripple’ın XRP ekosistemini büyütme konusundaki doğrudan çabalarının ve toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip olmasının, protokolü diğer kripto varlıklarından daha az merkezi olmayan hale getirdiği de belirtiliyor. Grayscale, dünyanın en büyük dijital para varlık yöneticisi ve gerçek kripto para biriminin desteklediği bir dizi kurumsal fon sunar. Şirket, Grayscale XRP Trust dahil olmak üzere 10 üründe 2,6 milyar ABD dolarını yönetiyor.

Weiss Ratings: Ripple’ın ODL ve XRP’si, daha iyi havale sistemi yapmanın araçlarıdır

Derecelendirme devi Weiss Ratings ajansı, Ripple’ın tüm dünyadaki son genişlemesine dikkat ediyor ve Talep Üzerine Likidite’sinin küresel havale sistemini iyileştirebileceğini söylüyor. Ripple ve XRP destekli Talep Üzerine Likidite ürünü küresel varlığını genişlettiğinden, şu anda Weiss Ratings ajansının dikkatini çekti. Son tweet’lerinde Weiss Ratings, Ripple’ın ODL ve XRP’sinin küresel havale sisteminin güncel sorunlarını çözmek için 2 trilyon dolarlık bir likidite havuzu oluşturmayı hedeflediğine dikkat çekiyor.

RippleNet üyesi Finablr ile Alipay ortaklık kuruyor

Bir RippleNet üyesi ve küresel ödeme platformu olan Finablr, havale projesinde Çin mobil ödeme devi Alipay ile ortaklık kuruyor.  Ortaklık, Blockchain’den faydalanacak, ancak şu anda Ripple’ın ürünlerinin kullanılıp kullanılmayacağı belli değil. Ripple’la ilgili en güncel haberler için “Usta Analist “Ripple Sıfır’a Gidiyor” Dedi ve Tarih Bile Verdi!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap