SON DAKİKA: Kripto para borsası Paribu’dan Upbit açıklaması

SON DAKİKA: Kripto para borsası Paribu’dan Upbit açıklaması

Paylaş
SON DAKİKA: Kripto para borsası Paribu’dan Upbit açıklaması

Haber fotoğrafı: KriptoArena

Kripto para borsası Paribu, bugün dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Upbit’in hack’lenmesiyle ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Paribu tarafından az önce yapılan açıklamada, “Upbit’te yaşanan güvenlik sorunuyla ilgili süreci sektörel paydaş olarak yakından takip ediyoruz. Paribu, güvenlik politikaları dahilinde yasa dışı transferleri önleme prosedürlerini hassasiyetle ve kesintisiz olarak uygulamaktadır. Resmi ve resmi olmayan kaynaklar da dahil olmak üzere konu tarafımızdan takip edilmektedir. Konuyla ilgili aksiyon alınması gereken herhangi bir durumun oluşması halinde Upbit ve gerekli tüm sektörel paydaşlarla her zaman olduğu gibi iş birliği yapılacaktır.” denildi.

Saldırganın “Binance ve Paribu’da hesabı var” iddiası

Araştırmacı Lorne Lantz, sabah saatlerinde Upbit’i hack’leyerek 50 milyon dolar değerinde 342,000 ETH çalanan saldırganın Binance ve Paribu’da hesapları olduğunu ileri sürdü. Lantz, bir görselle desteklediği iddiasında, “ETH’leri alan kişi Paribu ve Binance’te bulunan hesaplarla ilişkiliydi” ifadelerini kullandı.

Paribu’yla birlikte Binance de bugün Upbit’te çalınan ETH’lerin borsaya girmesi hâlinde ilgili hesapların dondurulacağını bildirmişti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap