Son Dakika Gelişmesi: Dev Bitcoin Borsası Binance Polis Baskını İddiasını Yalanladı

Son Dakika Gelişmesi: Dev Bitcoin Borsası Binance Polis Baskını İddiasını Yalanladı

Paylaş
Son Dakika Gelişmesi: Dev Bitcoin Borsası Binance Polis Baskını İddiasını Yalanladı

Kriptokoin – Çinli yetkililerin önde gelen kripto para birimi Borsası Binance’in ofislerine baskın düzenlediğine dair birkaç saat önce çıkan haberlerin yanlış olduğu ifade ediliyor.

21 Kasım’da açıklama yapan Binance sözcüsü, Çin polisinin baskın düzenlediğini ve ardından borsanın Şangay ofislerini kapattığına dair asılsız haberlerin yapıldığını ancak Binance’in böyle bir ofisinin bulunmadığını ifade ediyor:

“Binance ekibi, dünyanın neresinde olursa olsun, merkezi olmayan bir şekilde çalışan insanlardan oluşan küresel bir hareket. Binance’in Şangay’da veya Çin’de sabit bir ofisi bulunmadığından, polisin herhangi bir ofisi basıp onları kapatması bir anlam ifade etmiyor.”

Çin’de olumsuz medya gündemi

Sözcü, ayrıca, Binance’in Çin medyasında hedef alındığını belirterek “Binance’e karşı olumsuz makale ve faaliyetlerin sayısında son zamanlarda görülen bir artış” olduğunu söyledi. Binance sözcüsü ayrıca şu vurguyu da yapıyor:

“Ayrıca, kaynaklarının gerçeği söyleyip söylemediğini veya kendi gündemlerini sunup sunmadığını doğrulamak için arkadaşlarımızı teşvik ediyoruz.”

Borsa, blok zinciri ve kripto para birimi ekosistemlerini inşa etmeye odaklandığını ve “kullanıcıları korumak ve blok zinciri sektörünü büyütmek için herhangi bir hükümetle yakın bir şekilde çalışacağını” vurguluyor.

Piyasalar Haberin Ardından Çöküşe Geçmişti

Bir polis baskını ve Binance’in ofislerinin kapatıldığına dair söylentiler yazının yazıldığı sırada hala kayda değer kayıplar görmekte olan kripto para birimi fiyatlarındaki keskin bir düşüşe eşlik etti.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap