Son Bitcoin İşlemi, 900 Milyon Dolarlık Dump Korkusu Yaşattı!

Son Bitcoin İşlemi, 900 Milyon Dolarlık Dump Korkusu Yaşattı!

Paylaş
Son Bitcoin İşlemi, 900 Milyon Dolarlık Dump Korkusu Yaşattı!

Sektörde yeni olanlar tam olarak bilmese de Mt. Gox kripto para borsası bir zamanların en büyük borsası konumundaydı. Mt. Gox’un hacklenmesi ise kripto para sektörünün yıllarca unutamayacağı ve etkisi uzun süre devam edecek olayları arasına adını yazdırdı.

Mt. Gox Bitcoin Satmaya Mı Başladı?

Mt. Gox yatırımcılarının fonları ise bu hacklenme ile birlikte kayıplara karıştı. Açılan davada borsa haksız bulunurken yatırımcılara fonlarının iadesi kararı çıktı. Buna rağmen ödemelerin büyük bir kısmı hala yapılmadı ve son ödeme tarihi 1 Temmuz 2020’ye ertelendi.

Mt. Gox’un soğuk depolama cüzdanlarında yer alan fonların mevcut değerinin ise 900 milyon dolardan fazla olduğu ve ödemelerin bunlarla yapılacağı biliniyor. CryptoGround tarafından aktarılan bilgilere göre söz konusu cüzdanlarda 137.891 BTC ve BCH bulunuyor. Kayyum olarak atanan Nobuaki Kobayashi’nin 2018 yılının başlarında yaptığı 400 milyon dolarlık satış o tarihlerde büyük bir korku yaratmıştı. 31 Mart tarihinde Mt. Gox ile alakalı bir cüzdan gibi gözüken hesaptan yapılan Bitcoin transferi ise bu korkuları yeniden ortaya çıkardı.

Özellikle işlem detaylarında Mt. Gox ibaresinin yer alması birçok insanı korkuttu ve 900 milyon dolarlık satış yapılabileceğini düşündürttü.  Buna rağmen işlemin detaylarına bakıldığında bunun Mt. Gox borsası ile değil, madencilik havuzu F2Pool ile alakalı olduğu ortaya çıktı.

Yine de kripto para sektörünün Mt. Gox hakkındaki gergin bekleyişi devam ediyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap