Solana ve Bu 6 Altcoin’den Müjde: Ünlü Şirket Portföyüne Ekliyor!

Solana ve Bu 6 Altcoin’den Müjde: Ünlü Şirket Portföyüne Ekliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Solana ve Bu 6 Altcoin’den Müjde: Ünlü Şirket Portföyüne Ekliyor!

Popüler web tarayıcısı Opera, bugün Solana ve 6 ek Blockchain ağını destekleyeceğini ve merkezi olmayan programlara (dApp’ler) ve hizmetlere erişimi kolaylaştıracağını açıkladı.

Web tarayıcı Opera Bitcoin, Polygon, Solana için destek ekliyor

Bitcoin, Polygon ve Solana gibi popüler projelerin yanı sıra StarkEx, Ronin, Celo, Nervos ve Cosmos tabanlı IXO bunlar arasında. Polygon dApp’lere artık şirketin devrim niteliğindeki Web3 yerel tarayıcısı Crypto Browser Project aracılığıyla Android, masaüstü bilgisayarlar ve Android’de erişilebilir.

Opera, bu yılın başlarında mobil ve masaüstü cihazlar için yeni Crypto Browser Project’in halka açık beta sürümünü yayınladı. Crypto Browser Project, yerleşik dApp uyumluluğunun yanı sıra bir kripto para cüzdanına sahip bağımsız bir tarayıcıdır. En son kripto haberlerine, fiyatlandırma, gas ücretleri ve piyasa duyarlılığının yanı sıra planlanmış airdrop’lar, eğitim içeriği ve bir etkinlik takvimi için bir merkez olan Crypto Corner da dahil.

Ek entegrasyonlar önümüzdeki aylarda tamamlanacak

Solana, StarkEx, Deversifi, IXO, Ronin, Nervos, Bitcoin ve Celo, şu anda yalnızca Android için Opera’da erişilebilir durumda, ancak önümüzdeki aylarda Crypto Browser Project’e dahil edilecek. Opera’da Mobil Başkan Yardımcısı Jorgen Arnesen, bugünkü sunum hakkında şu yorumu yaptı:

Ortalama bir Web kullanıcısı hala Web3 ile uğraşmakta tereddüt edebilir, ancak Solana, Polygon ve diğer teknolojilerin mobil tarayıcımıza entegrasyonuyla, artık bu teknolojilere, kendilerine bir tarayıcının güvenliğinden ve aşinalığından erişebilirler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Solana ve Bu 6 Altcoin’den Müjde: Ünlü Şirket Portföyüne Ekliyor! 1

Opera, 1995’ten beri çevrimiçi olan en eski web tarayıcılarından biri. Şirket, Temmuz 2018’de entegre bir Ethereum cüzdanı ve bazı temel Web3 desteği ile ilk web tarayıcısını piyasaya sunarak, dApp’leri destekleyen çeşitli ERC-20 token’lerine erişim sağladı.

Polygon, Ronin ve StarkEx ise popüler ikinci katman Blockchain örnekleri. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Ronin, oyna-kazan oyunu Axie Infinity’e güç veriyor ve Salı günü 600 milyon dolarlık hack saldırısına uğradı. Soruşturmada Axie Infinity ekibini desteklediği için Binance, Ronin ağındaki tüm para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap