SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler!

SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler!

Bitcoin, Ethereum, Dogecoin (DOGE) ve çoğu büyük hacimli altcoin projesi 2 Şubat’ta beklenmedik bir düşüş yaşadı. Lider kripto 1 Şubat’ta 39 bin doların üzerine çıktıktan sonra, PayPal’ın hisselerindeki keskin düşüş, kısa vadeli yatırımcılar tarafından agresif satışlarla sonuçlandı. Bununla birlikte, uzun vadede, büyük yatırımcılar düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görüyor.

Balinalar dip fiyattan birikimlerini sürdürüyor

On-chain veri kaynağı Whalemap, son düşüş sırasında 100 ila 10.000 BTC arasında tutan balinaların birikime devam ettiğini söyledi. Fidelity kısa süre önce, Bitcoin’in en “güvenli, merkezi olmayan varlık biçimi” olduğunu ve “parasal bir mal olarak” herhangi bir altcoin tarafından geçilme olasılığının düşük olduğunu vurgulayan “Önce Bitcoin” adlı bir makale yayınladı. Rapor, Bitcoin’in “altının kıtlığı ve dayanıklılığı ile fiat paranın kullanım, depolama ve taşınabilirliği kolaylığı”nı birleştirdiğini söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler! 1

Yakın tarihli bir NYDIG raporuna göre, Bitcoin’in dalgalanmalarından bağımsız olarak, 2021’in sonundaki işlem hacimleri son beş yılda yıllık yaklaşık %100’lük büyüme kaydetti. Bu, Bitcoin’in yıllık işlem hacmini 2021’de 3 trilyon dolara çıkararak, 1,3 trilyon dolarlık ödeme kaydeden popüler kredi kartı ağı American Express’i ve 0,5 trilyon dolarlık Discover’ı geride bıraktı. Boğaların birikimi dibin yakın olduğunu gösterebilir mi? Cevaplamak için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik analizleriyle devam edelim…

BTC, ETH, SOL, XRP ve DOGE analizi

Bitcoin’in toparlanması, sert bir direnç olarak hareket eden 1 Şubat’ta 39.116 dolara ulaştı. Bu, duyarlılığın olumsuz olduğunu ve yatırımcıların genel direnç seviyelerine yönelik rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler! 2

Ayılar şimdi fiyatı 36.632.61 doların altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre son düşüşü satın alan agresif boğalar kar elde edebilir ve BTC/USDT çiftini 35.000 doların altına çekebilir. Negatif bölgedeki aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve RSI, ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat 36.632.61 dolara yükselirse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Ardından, 39.600 dolardaki genel engeli aşmak için başka bir girişimde bulunacaklar. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü parite bu seviyenin üzerinde devam ederse, analiste göre bir sonraki durak 43.421 dolar olabilir. Boğalar, düşüş trendinin olası bir sonunu işaret etmek için bu engeli aşmak zorunda kalacak.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) son birkaç gündür 0.13 ile 0.15 dolar arasında kaldı. Desteğin altına düşmeden fiyat, sert bir direnç görevi gören 20 günlük EMA’ya (0,14 dolar) yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler! 3

Fiyat 20 günlük EMA’dan düştü ve ayılar yine DOGE/USDT çiftini 0.13 doların altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışacak. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. Fiyat 0,13 doların altına düşer ve devam ederse, analiste göre DOGE için bir sonraki durak 0,10 dolar olabilir. Tersine, fiyat 0.13 dolara yükselirse, parite aralığa bağlı hareketini birkaç gün daha uzatabilir. Boğalar, trendde olası bir değişikliği işaret etmek için fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,16 dolar) üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 31 Ocak’ta 2.652 dolar kırılım seviyesinin üzerinde kapandı, ancak boğalar 20 günlük EMA (2.792 dolar) engelini aşamadı. Bu, ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler! 4

Fiyat 2.652 doların altına düşer ve devam ederse, ayıların tekrar harekete geçtiğini gösterir. ETH/USDT çifti daha sonra 2.476 dolara ve daha sonra kanalın destek hattına düşebilir. Düşüş trendi, 2,159 doların altında bir kırılmayla devam edebilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Alıcılar daha sonra pariteyi 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmaya ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, analiste göre ETH kanalın direnç çizgisine doğru yürüyüşe başlayabilir.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), 31 Ocak’ta kanalın destek hattından toparlandı ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterdi. Ancak boğalar, fiyatı 407 doların üzerine itemedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler! 5

Bu, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösteriyor. Her iki MA da düşüyor ve RSI negatif bölgede kalıyor ve bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Satıcılar şimdi fiyatı kanalın destek çizgisinin altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre BNB/USDT çifti 330 ila 320 dolar arasında güçlü destek bölgesine düşebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden geri döner ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, satış baskısının düşebileceğini gösterecektir.

DOGE ve ADA boğaları kritik destek seviyelerine hazırlanıyor

Cardano (ADA), güçlü desteği 1 dolardan toparlamak için mücadele etmeye devam ediyor. Bu, yatırımcılar arasında mevcut seviyelerde birikim yapmak için aciliyet eksikliğine işaret ediyor. Boğalar, önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkaramaz ve sürdüremezse, analist şu senaryoyu olası buluyor: ADA fiyatı MA’ların üzerine çıkmazsa, 1 doların altında bir kırılma olasılığı artabilir. Bu olursa, ADA/USDT çifti düşüş trendine devam edebilir. Aşağı yönde ilk destek 0,80 dolar. Bu seviye kırılırsa düşüş kanalın destek hattına kadar uzayabilir. Tersine, 50 günlük SMA’nın (1.25 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, kanalın direnç çizgisinin yeniden test edilmesine neden olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler! 6

Solana (SOL)

Solana (SOL) 31 Ocak’ta yükseldi ve 1 Şubat’ta 104.82 dolar direncinin üzerine çıktı. Fiyat, güçlü bir direnç olarak hareket eden 2 Şubat’ta 20 günlük EMA’ya (112 dolar) ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler! 7

Ayılar fiyatı 104,82 doların altına çekmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, analiste göre ayıların daha yüksek seviyelerde agresif bir şekilde satmaya devam ettiğini gösterecek. SOL/USDT çifti daha sonra son dip seviyesini 80.83 dolardan tekrar test edebilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden geri döner ve 116 doların üzerine çıkarsa, boğaların geri dönüş yaptığını gösterir. Parite daha sonra 130 dolara ve daha sonra kanalın direnç hattına bir ralli girişiminde bulunabilir.

Ripple (XRP)

Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere Ripple (XRP), 0,54 ile 0,65 dolar arasında sıkışmış durumda. Boğaların bir yardım rallisi başlatma girişimi, 0,65 dolardaki genel dirence bile meydan okuyamadı. Bu, boğalar arasında daha yüksek seviyelerde satın almak için inanç eksikliğini gösteriyor. Düşen hareketli ortalamalar ve aşırı satım bölgesine yakın RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Fiyat 0,58 doların altına düşerse, analiste göre parite 0,54 dolar güçlü desteğe gerileyebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, pariteyi 0,50 dolardan psikolojik desteğe çekebilir. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 0,66 doların üzerine çıkarsa, bu olumsuz görüş kısa vadede geçersiz olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler! 8

Terra (LUNA), 31 Ocak’ta azalan kanalın destek hattından sıçradı, ancak 1 Şubat’ta bir mum çubuğu formasyonu kaydetti. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor. Mum formasyonunun belirsizliği aşağı yönlü çözüldü ve ayılar şimdi fiyatı 37.50 dolardan güçlü desteğe çekmeye çalışacak. Düşen 20 günlük EMA (61,58 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 54.20 doların üzerine çıkarsa, analiste göre boğaların düşüşlerde biriktiğini gösterecek. LUNA/USDT çifti daha sonra bir direnç görevi görebilecek 20 günlük EMA’ya ulaşabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanma, ayıların tutuşunu kaybedebileceğinin ilk göstergesi olacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler! 9

Ayıların son birkaç gün içinde Polkadot’u (DOT) 16.81 dolardaki güçlü desteğin altına çekmemesi, agresif boğalardan alımları çekebilirdi. Bu, 20 günlük EMA’ya (20.74 dolar) ulaşan bir yardım rallisi başlattı.

Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler! 10

2 Şubat mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 20 günlük EMA’yı agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Satıcılar, fiyatı kritik desteğin 16.81 doların altına düşürmek ve sürdürmek için bir girişimde daha bulunacak. Bu olursa, düşüş trendi devam edebilir ve DOT/USDT çifti bir sonraki önemli desteğe 10.37dolardan düşebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 50 günlük SMA’ya (24.63 dolar) yükselebilir.

Son olarak, Avalanche’ın (AVAX) yardım rallisi kırılma seviyesinin yakınında 75.50 dolardan durdu, bu da eğilimin devam ettiğini ve ayıların hakimiyetlerini savunmaya çalıştığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler! 11

Ayılar fiyatı 64 doların altına çekerse, analiste göre AVAX/USDT çifti kademeli olarak 51.04 dolardan kritik desteğe doğru kayabilir. Bu seviye yine güçlü bir destek görevi görebilir ve bunun geri tepmesi birkaç gün boyunca menzile bağlı bir eylemle sonuçlanabilir. Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar fiyatı 75.50 dolardan genel direncin üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacaklar. Bunu başarırlarsa, parite azalan üçgenin düşüş trendi çizgisine doğru toplanabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap