SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin BTC boğalarının devreye girememesi, 29.500 dolar dayanağının tekrar test edilme bahtını artırdı. Bitcoin’in dar bir aralıkta sıkışıp kalması, bir sonraki muhtemel kırılmanın istikametini varsayım etmeyi zorlaştırıyor. Ekseriyetle Bitcoin ile zıt korelasyon içinde hareket eden ABD Dolar Endeksi (DXY) 100’ün altına düştü,. Lakin bu Bitcoin’i daha yükseğe taşıyamadı. Bu da Bitcoin’in yakın vadede kendi rotasını çizdiğini gösteriyor.

Bu hafta BTC ve piyasaları ne etkileyecek?

Bu nedenle, bu hafta büyük şirketlerin yarar dönemi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki pay senedi piyasalarını etkileyebilir. Fakat BTC üzerinde birebir tesire sahip olmayabilir. Bitcoin’in fiyatının bu aralıktan çıkmasına neden olacak olayı ya da haber akışını tam olarak belirlemek giderek zorlaşıyor.

BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1

Bitcoin’in BTC bir sonraki yönsel hareketine ait belirsizlik balinaları caydırmadı. CryptoQuant’a katkıda bulunan analist, SignalQuant, zincir üzerindeki bir göstergenin, harcanmamış süreç çıktılarının, 2019’da görülen artışa misal biçimde 2023’te yükseldiğini vurguladı. Gösterge yükselmeye devam ederse, Bitcoin’in BTC koşacak yeri olduğuna işaret edecek. Ayrıyeten 2022’nin sonlarında yapılan düşük düzeyin uzun vadeli bir taban olduğunu gösterecek.

DXY bir toparlanma gösterebilir mi? Bu durum Bitcoin BTC ve esas altcoinlerdeki yükselişi sınırlayacak mı? Öğrenmek için grafikleri tahlil edelim.

S&P 500 Endeksi fiyat analizi

S&P 500 Endeksi (SPX) güçlü bir yükseliş trendi içinde. Fiyat, küçük bir mani olarak hareket edebilecek olan 4.513 direncine ulaştı. Fakat boğalar mevcut düzeylerden çok fazla vazgeçmezse, traderların rallinin devam etmesini beklediğini gösterecek.

BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Göreceli güç endeksinde (RSI) gelişen negatif sapma ortadan kalktı. Buna nazaran bu da boğaların denetimde kaldığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 4.513’ün üzerine çıkarır ve sürdürürse, endeks yükseliş trendini devam ettirecek. Ayrıyeten 4.650’ye ulaşma ihtimali var. Bu düzey yeniden güçlü bir bariyer olarak hareket edebilir.

Aşağı inerken, 20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) olan 4.420 dikkat edilmesi gereken değerli dayanak düzeyidir. Şayet bu dayanak kırılırsa, boğaların karlarını rezerve ediyor olabileceği sinyalini verecektir. Bu da fiyatı 50 günlük kolay hareketli ortalama (SMA) olan 4,293’e düşürebilir.

ABD Dolar Endeksi fiyat analizi

ABD Dolar Endeksi 7 Temmuz’da hareketli ortalamaların altına indi. Ayrıyeten aşağı taraflı spiralini sürdürdü. Ayılar, 12 Temmuz’da fiyatı 100,82’deki hayati dayanağın altına çekerek alçalan üçgen formasyonunu tamamladı.

BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Son birkaç gündeki keskin düşüş RSI’ı çok satım bölgesine gönderdi. Bu da küçük bir toparlanmanın mümkün olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden üst dönerse, endeks 100,82’lik kırılma düzeyini tekrar test edecek.

Bu, izlenmesi gereken kilit düzey olmaya devam ediyor. Fiyatın bu düzeyden aşağı dönmesi, ayıların evvelki dayanağı dirence çevirdiğini gösterecektir. Bu da 97’ye ulaşabilecek bir düşüş trendi başlatacak. Ayrıyeten akabinde 93,64’lük formasyon gayesine gerçek çökebilir. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı süratle 100,82’nin üzerine çıkarmalı ve korumalıdır.

Bitcoin BTC fiyat analizi

Bitcoin boğaları son üç gündür 20 günlük EMA’yı (30.173 doları) savunuyor,. Fakat olumsuz bir işaret olarak bu düzeyden güçlü bir sıçrama başlatamadılar. Bu durum, mevcut düzeylerde agresif bir talep eksikliği olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

20 günlük EMA düzleşmeye başladı. RSI orta noktanın çabucak üzerinde. Bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Bu da pariteyi bir müddet daha 29.500 dolar ve 31.500 dolar üzere dar bir aralıkta tutabilir.

Alıcıların, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret etmek için fiyatı 32.400 doların üzerine çıkarması gerekecek. BTC/USDT kuru daha sonra 40.000 dolara yanlışsız yükselecek. Bunun yerine, fiyat 29.500 doların altına düşerse, parite 50 günlük SMA’ya (28.671 dolara) kayacak.

Ethereum fiyat analizi

Ethereum’un 20 günlük EMA’nın (1.897 dolar) üzerinde kalmaya çalışması, daha düşük düzeylerin alıcıları çektiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Boğalar, fiyatı 2.000 dolarlık ruhsal dirence itmeye çalışacak. Bu, göz önünde bulundurulması gereken kilit düzey olmaya devam ediyor. Zira bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, 2.141 ila 2.200 dolar bölgesine muhtemel bir ralli için yolu açacak. Aşağı istikamette izlenecek en kıymetli dayanak 50 günlük SMA’dır (1.853 dolar). Bu düzey kırılırsa, ETH/USDT kurunun bir müddet daha 1.626 dolar ile 2.000 dolar ortasındaki geniş aralıkta kalabileceğini gösterecektir.

XRP fiyat analizi

XRP Fibonacci’nin %50 geri çekilme düzeyi olan 0,69 dolar ile %61,8 geri çekilme düzeyi olan 0,64 dolar ortasındaki bölgede takviye buluyor.

BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Boğalar üst istikametli hareketi devam ettirmeye çalışacak. Lakin 0,83 dolar ve yeniden 0,93 dolarda şiddetli bir dirençle karşılaşacaklar. Fiyat bu bölgeden aşağı dönerse, XRP/USDT kuru birkaç gün boyunca bir aralıkta sıkışıp kalabilir. Başka bir mümkünlük ise fiyatın mevcut düzeyden aşağı dönmesi ve 0,64 doların altına inmesi. Bu gerçekleşirse, boğalar ortasında konumlarından çıkmak için bir aciliyet sinyali olacaktır. Bu da pariteyi 20 günlük EMA’ya (0,58 dolara) düşürecek.

BNB fiyat analizi

BNB 50 günlük SMA’dan (253 dolardan) aşağı döndü. 14 Temmuz’da simetrik üçgen formasyonuna tekrar girdi. Bu da ayıların 265 dolarlık genel direnci şiddetle savunduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

20 günlük EMA (244 dolar) düzleşti. RSI orta noktanın çabucak altında. Bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. BNB/USDT kuru birkaç gün daha üçgen içinde salınabilir. Alıcıların üstünlüğü ele geçirmek için fiyatı üçgenin üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek. Boğalar fiyatı 265 dolarlık genel direncin üzerine çıkardıktan sonra momentum artabilir. Alternatif olarak, üçgenin altında bir kırılma, ayıların şoför koltuğuna geri döndüğünün sinyalini verecek. Parite düşüş trendine 220 doların altında devam edebilir.

Solana fiyat analizi

Solana’nın 15 ve 16 Temmuz’da gün içi mum çubuğu formasyonu oluşturması, bir sonraki taraf hareketi hakkında kısa vadeli bir belirsizliğe işaret ediyor.

BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

Genel olarak, aralıktaki daralmayı keskin bir kırılma takip eder. Alıcılar fiyatı 29,12 doların üzerine çıkarırsa SOL/USDT kuru 32,13 dolara sıçrayacak. Bu düzeyin üzerindeki bir ralli, 38 dolara daha fazla yükseliş için kapıları açacak.  Tersine, fiyat düşer ve 26 doların altına inerse, avantajın ayılar lehine eğildiğini gösterecektir. Parite evvel 24 dolara, akabinde da 20 günlük EMA’ya (22,53 dolara) gerileyecek

Cardano fiyat analizi

Cardano’nun geri çekilmesi 0,30 dolarlık kırılma düzeyinin yakınına ulaştı. Çoklukla böylesine derin bir düzeltme, üst hareketin bir sonraki ayağının başlamasını geciktirir.

BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Bununla birlikte, hareketli ortalamalar yükseliş geçişini tamamlamak üzere. Ayrıyeten RSI müspet bölgede. Bu da boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Başka taraftan fiyat mevcut düzeyden üst dönerse, alıcılar tekrar ADA/USDT kurunu 0,38 dolarlık genel dirence yönlendirmeye çalışacak. Boğalar için kolay bir yol olması pek mümkün değil. Ayılar toparlanmayı 0,34 dolarda ve tekrar 0,36 dolarda durdurmaya çalışacak. Aşağı tarafta, 0,30 doların altında bir kırılma ve kapanış, avantajı ayılar lehine çevirecek.

Dogecoin fiyat analizi

Dogecoin boğalar ve ayılar ortasında 0,07 dolarlık genel direncin yakınında kuvvetli bir savaşa şahit oluyor.

BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

20 günlük EMA (0,07 dolar) yükselmeye başladı. Ayrıyeten RSI olumlu bölgede. Bu, boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten boğalar fiyatı, ayıların tekrar güçlü bir savunma yapabileceği 0,08 dolara çıkarmaya çalışacak. Öbür taraftan bu varsayımın bilakis, fiyat düşer ve hareketli ortalamaların altına inerse, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecektir. Bu da DOGE/USDT kurunu bir müddet daha 0,06 ila 0,07 dolar aralığında tutacak.

Polygon fiyat analizi

Genellikle, fiyat aşağı döner ve bir formasyondan kopuşu tekrar test eder. Polygon MATIC tam da bunu yapıyor. Fiyat 0,72 dolara kadar düşebilir.

BTC Piyasası: SOL, ADA, DOGE, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

Fiyat 0,72 dolardan güçlü bir halde toparlanırsa, daha düşük düzeylerden alım yapılmasını önerecek. Buna nazaran boğalar daha sonra fiyatı 0,90 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, MATIC/USDT kuru üst hareketin bir sonraki ayağını başlatacak. Başka taraftan birinci durak 1 dolar ve akabinde 1.20 dolar ruhsal direnç olacak. Fiyat düşmeye devam eder ve yükseliş trend çizgisinin altına düşerse bu olumlu görüş geçersiz olacaktır. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bu durumda parite daha sonra 0,60 dolara kadar düşecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap