Socios.com Açıkladı: Galatasaray Taraftar Token Arzı Şubat 2020’de Başlıyor!

Socios.com Açıkladı: Galatasaray Taraftar Token Arzı Şubat 2020’de Başlıyor!

Paylaş
Socios.com Açıkladı: Galatasaray Taraftar Token Arzı Şubat 2020’de Başlıyor!

Kriptokoin.com – Taraftar etkileşim platformu FTO (Taraftar Token Arzı) takvimini açıkladı. Galatasaray Taraftar Token Arzı Şubat 2020’de başlıyor. Socios.com, ilk Taraftar Token’lerinin basılması ile Çin’de araştırma, geliştirme ve ortaklıklar ofisini açma planlarını duyurdu.

Galatasaray Taraftar Token Arzı Şubat 2020’de başlıyor!

Eylül’de Galatasaray ile işbirliğini açıklayan Chiliz ve Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus online olarak tüm dünyaya eş zamanlı yaptığı açıklamada, piyasaya ilk çıkacak olan Taraftar Tokeni’nin Juventus olacağını, 2020 itibarıyla da diğer tüm takımların taraftar token’lerinin piyasaya sürüleceğini açıkladı. Chiliz, 20.000.000 $JUV (Juventus) Taraftar Token’lerini 345511 numaralı izinli otorite kanıtı (p-PoA) ile başarıyla bastıklarını duyurdu. Juventus, Taraftar Token’lerini tüm dünyadaki hayranlarına sunan ilk futbol kulübü olacak. Socios.com CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus, şunları ifade etti:

Socios Uygulaması ile birlikte merakla beklenen artırılmış gerçeklik (AR) temelli “Token Avı” da başlayacak. “Token Avı” ile birlikte bu ilk dönemde milyonlarca $CHZ ve binlerce “Taraftar Tokeni”ni ücretsiz olarak sunmayı hedefliyoruz. 25.000.000 $CHZ adet token’i ve 50.000 $JUV olarak bilinen Juventus Tokeni’ni ücretsiz sunmayı taahhüt ediyoruz. İlk etapta Juventus ile başlıyoruz. Juventus “Taraftar Tokeni” veya diğer ortak kulüplerimizden (Paris Saint-Germain, West Ham United, AS Roma, Atlético de Madrid, Galatasaray ve OG) token’ler ile değiş tokuş yapılabilecek.

Socios.com CEO’su: CHZ Türkiye borsalarında da listelenecek!

Türkiye özelinde de açıklamalar yapan Dreyfus; “Galatasaray Türkiye’de ilk işbirliği yaptığımız kulüp, benim de bebeğim gibi çünkü tüm safhalarında birebir ben bulundum. Şimdi yeni takımlar açıklamak üzere çalışıyoruz. Ayrıca yakında Türkiye’deki yerel borsalarda da listeneceğiz.” dedi. Galatasaray “Taraftar Tokeni”, Fan Token OfferingTM veya FTO olarak bilinen Taraftar Token Arzı vasıtasıyla Şubat 2020’de Socios.com üzerinden satın alınabilecek.

Taraftarlar aynı zamanda Socios.com’un kendine ait tokeni olan dijital para niteliğindeki Chiliz’i (CHZ) de kullanabilecek ve token’lerini Binance.com gibi kripto para borsaları üzerinden doğrudan uygulama-içi dijital cüzdanlarına aktarabilecek. Satın alma süreci zahmetsiz bir süreç olmakla birlikte herhangi bir e-ticaret alışverişinden farksız olarak işleyecek. Binlerce “Taraftar Tokeni”, uygulamanın artırılmış gerçeklikte konum belirleme özelliği olan Token Avı üzerinden ücretsiz olarak dağıtılacak. Şubat 2020’de başlayacak olan Taraftar Token Arzı öncesi, Juventus Token’leri gibi Galatasaray Taraftar Token’lerinin de basılması ile belirli sayıda Token Avı özelliği ile birlikte ücretsiz dağıtılması hedefleniyor.

Chiliz, Çin’de araştırma, geliştirme ve ortaklıklar için Blockchain merkezi kuruyor

Ceyuan Ventures’dan Feng Bo tarafından 4 yıldır desteklenmekte olan Chiliz,  Beijing’de Blockchain merkezi açtığını açıkladı. Araştırma ve geliştirmeye odaklanacak olan bu merkez aynı zamanda stratejik ortaklıklar kurup, Çin’in spor endüstrisinin Blockchain teknolojisine adaptasyon sürecinde destek olacak. Dreyfus konuya yönelik olarak şunları söyledi:

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in geçen hafta ülkenin yenilikçilik için bir temel olarak Blockchain teknolojisinin gelişimini hızlandırması gerektiğini açıklamasının ardından, finansal dünya üzerinde etkisi büyük olan kişiler Blockchain ve spor üzerine büyük bir odaklanma ön gördüler. Çin, Avrupa futbolu için büyük bir pazar. Örneğin, iş birliği yaptığımız Juventus, Çin’de İtalya’dan daha fazla taraftarı var. Hem Çinli taraftarlar edinmeye hem de Çin pazarına hayran katılımı sağlamaya odaklanan Avrupa futbol kulüpleriyle, Çin spor endüstrisinin Blockchain’i kucaklamasına yardımcı olmak için daha iyi bir zaman şimdiye kadar olmadı.

Chiliz yetkilisi: Blockchain teknolojisi birçok alanda kullanılabilir

Juventus, AS Roma ve Atletico de Madrid Weibo hesaplarından Çinli taraftarları tuttukları takıma yakınlaştırmak için Chiliz ve Socios.com aracılığıyla Blockchain’e kucak açmaktan gurur duyduklarını duyurdu. Chiliz’in Stratejik Danışmanı ve Sina Sports’un Uluslararası Strateji Başkanı Sam Li, konuya yönelik olarak şunları ifade etti:

Blockchain teknolojisi birçok alanda kullanılabilir ve Chiliz, Socios.com aracılığıyla spor dünyasında, dünyanın dört bir yanından taraftarları en sevdikleri kulüpler ile daha yakın hale getirmek için çok iyi kullanıyor. Çinli taraftarları favori Avrupa takımlarına yaklaştırmalarına yardımcı olabilir, aynı zamanda Çinli takımların Çin’deki taraftarlarına yakınlaşmalarına da yardımcı olabilir. En iyi deneyimi sunmak için Çin’de stratejik ortaklarla iş birliği yapmayı hedefliyoruz.

Ceyuan Ventures Kurucusu Feng Bo şunları söyledi: “Blokzincir bir çok sektörde kullanılabilir, ancak spor takımlarının tokenleştirilmesi gerçekten çok önemli olacak ve Chiliz zaten bu alanda dünya lideri. Yakında desteğimizle ve daha stratejik ortaklıklar ile Çinli girişimlere yardım edebileceklerinden dolayı çok mutluyuz. ”www.socios.com – @socios – @chiliz

Daha ayrıntılı bilgi için:

Socios.com: Dilara Kırkaç – [email protected]/+356 99071912

prfit İletişim: Şahika Özarslan- [email protected] / 0212 2876705

Chiliz Hakkında

Chiliz, spor ve eğlence platformları için dijital bir para birimidir. Dünyanın ilk ölçeklenebilir, token kullanımına müsait, oylama platformu olan ve taraftarların tuttukları spor takımına ilişkin oylama haklarını alıp satabildikleri ve kullanabildikleri Socios.com’un arkasındaki itici güçtür. Chiliz projesi, Binance, OK Blockchain Capital ve Ceyuan Ventures da dahil olmak üzere Asya’nın önde gelen kripto fonlarından ve dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından 66 milyon dolar tutarında fon sağladı. Chiliz, 2012 yılında kurulmuş global bir spor ve eğlence kuruluşu olan Malta merkezli Mediarex Grubuna aittir.

Socios.com, Blockchain teknolojisi vasıtasıyla futbol kulüplerinin dijital dönüşümü gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Socios.com, hem Ethereum Blockchain’indeki ERC20 kullanım tokeni hem de Binance Chain’de BEP-2 tokeni olan Chiliz tokeni ($CHZ) tarafından işletilmektedir. Taraftar Token’leri bir kulübe veya ekibe özel olup şifreli, sabit oylama defterine ve oylama hakları sahipliğine erişim sunan, sonlu, dijital bir varlıktır.

Token’lerin kullanıldığı taraftar oylama platformu, izin verilen ayrı bir yan zincir üzerinde işleyen Taraftar Token’lerini kullanmaktadır. Taraftar Token’leri, miktar olarak sınırlı olup, misli kalemlerdir; yani, maliklik hakları alınıp satılabilir ve fiyatı piyasa tarafından belirlenir. Platform, spor kulüplerine taraftarlarıyla daha kolay bütünleşmelerinde ve taraftarlardan gelir elde etme konusunda çok önemli bir yatırım aracıdır. Önde gelen bazı büyük futbol kulüplerinin taraftarların önderliğindeki yönetim yapıları veya “sosyal çevreleri” bu girişime ilham kaynağı olmuştur. “Socios 2.0” olarak adlandırılan platform, en basit haliyle bu yönetim modelinin dijitalleşmesi anlamındadır.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap