Sıradaki Kripto Para Boğa Koşusu Ne Vakit?

Sıradaki Kripto Para Boğa Koşusu Ne Vakit?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıradaki Kripto Para Boğa Koşusu Ne Vakit?

Kripto para dünyasında boğa ve ayı piyasaları rüzgar kadar süratli değişebiliyor. Şu anda düşüşte olan bir piyasaya karşın, önümüzdeki kripto döngüsünün büyüme ve genel benimseme açısından geçmiştekilerin tümünü aşabileceğine dair artan bir inanç var. Bu inanç yalnızca iyimserlikten kaynaklanmıyor. Somut eğilimler ve temel içgörülerle destekleniyor. Artık bunları inceleyelim ve kripto paranın geleceğinin ne olabileceğine ışık tutalım. İşte analist Rudy Fares’a nazaran sıradaki boğa koşusuna dair dikkat edilmesi gerekenler…

Sıradaki kripto para boğa koşusu: Hangi kavramlar kıymetli?

Analist Rudy Fares, sıradaki boğa koşusunun yaşanacağını gösteren birçok gelişmeye işaret etti. Bunların bir listesi, aşağıdaki üzere:

  • Kavram ispatları ve kullanım örnekleri: Kriptonun gerisindeki teknoloji olgunlaştıkça, merkezi olmayan ticaret ve borç verme / borç almanın ötesinde daha pratik kullanım durumlarının ortaya çıkmasını ve benimsenmenin artmasını bekleyebiliriz.
  • Olgunlaşan kripto altyapısı: Kripto altyapısının sınırlamalarının kademeli olarak aşılmasıyla, merkezi olmayan uygulamalar tam potansiyellerine ulaşabilir ve bu da değerli bir büyümeye yol açabilir.
  • Yeniliklerin daha geniş çapta benimsenmesi: Kripto, derin tecrübeler için bir altyapıya dönüştükçe, daha geniş bir kullanıcı tabanını çekecek, daha fazla büyüme ve yeniliği teşvik edecektir.
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıradaki Kripto Para Boğa Koşusu Ne Vakit? 1
  • Web 2’den Web 3’e geçiş: Bu geçiş, internetin merkezsizleşmesini ve merkezi olmayan uygulamaların çoğalmasını, güvenlik, şeffaflık ve kullanıcı denetiminin artmasını sağlayacaktır.
  • Çığır açan dApp’ler: Bir avuç dApp sahnede patlayabilir ve neredeyse bir gecede on milyonlarca kullanıcıyı kripto alanına çekebilir.
  • Düzenleyici netlik: ABD hala düzenleyici netlikle boğuşurken, çığır açan dApp’ler buna çabucak gereksinim duymayabilir ve klâsik düzenleyici kısıtlamaların kısıtlamaları olmadan inovasyon için alan sağlar.
  • Trendlerin yakınsaması: Kripto, yapay zeka ve metaverse’in bir ortaya gelmesi sahiden harikulâde bir şey yaratarak inovasyonu ve yatırımı teşvik edebilir.

Koşu ne vakit?

2023/2024 yeni bir boğa koşusunun başlangıcı olabilir mi? Analiste nazaran kripto dünyasının en büyük iki ismi – Bitcoin ve Ethereum – anahtarı elinde tutabilir. Bitcoin’in halving olayı Nisan 2024 için planlandı. Dört yılda bir gerçekleşen bu olay, ödül olarak çıkarılan Bitcoin sayısını yarıya indirerek piyasaya yeni Bitcoin akışını azaltıyor. Geçmişteki halving olayları, kripto piyasasındaki boğa koşularıyla güçlü bir korelasyon göstermiş ve bu halving periyotlarını birikim için en uygun vakit haline getirmiştir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıradaki Kripto Para Boğa Koşusu Ne Vakit? 2

Öte yandan Ethereum, 2.0 yükseltmesinin sonuna yaklaşıyor. Şangay yükseltmesi ve 2023’te tamamlanması planlanan proto-dank sharding ile Ethereum ölçeklenebilirlik, güvenlik ve güç verimliliğinde sıçramalara şahit olacak. Dahası, Ethereum’un stake etme ve süreç yakma sistemleri artık büsbütün yürürlükte ve ağ tokenine olan talebi artırıyor. Özetle, analiste nazaran kripto altyapısının olgunlaşması, yeniliklerinin genişleyen benimsenmesi ve teknoloji trendlerinin yakınsaması ile birleştiğinde, gibisi görülmemiş bir kripto döngüsü için taban hazırlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap