Sıradaki Boğa Koşusunun Yıldızları Hangi Altcoinler Olabilir?

Sıradaki Boğa Koşusunun Yıldızları Hangi Altcoinler Olabilir?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıradaki Boğa Koşusunun Yıldızları Hangi Altcoinler Olabilir?

Bir boğa koşusu başlamadan evvel hangi altcoinler için yatırım yapmak lazım? Muhtemelen herkesin zihninde bu türlü bir soru vardır. Fakat bir gerçek var. Merakla beklenen boğa piyasası, herkesin hangi coinlerin yükselişe geçeceği konusunda spekülasyon yapmasına neden oluyor. Bu yazıda, yükseliş piyasasında kıymetli bir büyüme potansiyeli gösteren projeleri ve ekosistemleri inceleyeceğiz. Ayrıntılara bakalım.

Boğa piyasasında sağlam ekosistemlerin önemi

Yatırımcıların sıkça yaptığı bir kusur, küçük projelere büyük ölçülerde para akıtmak ve boğayı beklemektir. Halbuki gerçek yükseliş ekosistemlerden ve likidite derinliği olan projelerden kaynaklanır. Boğa piyasasında başarılı yatırımlar için likidite derinliğinin ve büyük borsalardaki listelemelerin neden çok kıymetli olduğunu keşfetmek gerekiyor. İşte bu türlü bir projenin ismidir Ethereum.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıradaki Boğa Koşusunun Yıldızları Hangi Altcoinler Olabilir? 1

Ethereum’un Proof of Stake’e geçişi, deflasyonist yapısı ve Layer 2 dünyasından aldığı takviye çok değerli. Buna nazaran gelişmeler, onu bir sonraki boğa piyasası için öne çıkan bir aday olarak konumlandırıyor.

Yüksek potansiyele sahip Layer 2 odaklı altcoinler

Zksync ve Starkware tokenları şimdi piyasaya sürülmemiş durumda. Lakin, iki layer2 tokeni şimdiden bir tesir yarattı: Altcoinler içinde Arbitrum ve Optimism. Yüksek Toplam Kilitlenmiş Kıymeti (TVL) ile bu tokenlerin boğa piyasasında neden büyümeye hazır olduğunun sebebi de bu olsa gerek. Bu yeni tokenlerle bağlı yetersiz yatırım baskısını göz önünde bulundurmak da gerekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıradaki Boğa Koşusunun Yıldızları Hangi Altcoinler Olabilir? 2

Celer Network (CELR), Cartesi (CTESI) ve Metis (METIS). Altcoinler içinde bunlar, çoklu ekosistemler ortasında likidite köprüleri için altyapı sağlamada kıymetli roller oynamaktadır. Asgarî piyasa bedelleri, yükseliş periyodunda onları cazip yatırımlar haline getiriyor.

Yeni kuşak Layer 1 tokenleri

Çok sayıda Layer 1 tokeni mevcut. Bu nedenle yanlışsız coinleri seçmek sıkıntı olabilir. Injective Protocol (INJ), Aptos Network (APT), Sui Network (SUI), Nervos Network (CKB) ve Kaspa (KAS). Bütün bunlar gelecek vaat eden altcoinler.  DeFi’ye odaklanmaları, deveran oranları, stake edilmiş coin oranları. Bütün bunlar yatırım yapmak için bir sebep. Ayrıyeten mantıklı bir seçim.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıradaki Boğa Koşusunun Yıldızları Hangi Altcoinler Olabilir? 3

Diğer taraftan merkezi olmayan borsalar ön planda. Buna nazaran boğa döneminde süreç hacmi yükseliyor. Uniswap (Uni) ve dYdX üzere vizyoner merkeziyetsiz borsalar ön plana çıkıyor. Uniswap v4 ve dYdX v4 yükseltmelerinin merkezi olmayan borsa dünyasında nasıl ihtilal yaratacağını şimdiden hayal etmek sıkıntı.

Yapay zeka ve Web3 odaklı altcoinler

FET ve AGIX üzere coinler daima olarak AI trendine öncülük ettiler. Bir boğa piyasasında potansiyel yüksek getiri için konumlandırılmıştır. Mask Protocol (MASK) ve Gitcoin’i (GTC) güçlü bir iş ağına ve geliştirme potansiyeline sahip sağlam web3 projeleri olarak ele almak gerekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıradaki Boğa Koşusunun Yıldızları Hangi Altcoinler Olabilir? 4

Sadece bunlar da değil. Sei Network (INJ’ye benzeri DeFi odaklı bir Layer 1 projesi) ve Layerzero dahil olmak üzere çok sayıda proje bilhassa takipte olmalı. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda boğa piyasasında büyüme potansiyeli olan en yeterli altcoinler için odak noktası sunmaya çalıştık. Bakalım projeler kendilerini nasıl şekillendirecek. Lakin her vakit olduğu üzere bireylerin kendi araştırmalarını yapmalarının değerli olduğunu unutmayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap